banner38

Cumhuriyetçi senatör Papaz Brunson için Türk Büyükelçi ile görüştü

ABD'de Cumhuriyetçilerin önemli isimlerinden Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç bir araya gelerek, Türkiye'de yargılanmasına devam edilen Amerikalı papaz Andrew Brunson konusu da dahil ikili ilişkilerin değerlendirildiği görüşme yaptı.

Cumhuriyetçi senatör Papaz Brunson için Türk Büyükelçi ile görüştü
banner37
banner23

Senatör Graham ile Büyükelçi Kılıç, görüşmeye ilişkin sosyal medya  hesapları üzerinden açıklamalar yaptı.

Graham paylaşımında, "Bugün Türkiye Büyükelçisi ile papaz Brunson ve  diğer konular hakkında samimi ve verimli bir toplantı gerçekleştirdim." ifadesini  kullandı.

Graham'in sosyal medya paylaşımının hemen ardından Büyükelçi Kılıç da  Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

Diplomatik kanalların açık olmasına vurgu

Kılıç açıklamasında, "İkili ilişkiler üzerine Senatör Graham ile  yapıcı ve samimi bir görüşme gerçekleştirdik. Ortak ajandamız üzerine temel  konularla ilgili görüşlerimizi paylaştık. Yapıcı bir diyalog için diplomatik  kanalların açık olmasının önemi üzerinde mutabık kaldık." bilgisini aktardı.

Graham hafta sonunda Amerikan televizyon kanalı Fox TV'de yaptığı  açıklamalarda "Türkiye ile ilişkilerin tamir edilmesi çağrısında" bulunmuştu.

Büyükelçi Kılıç, ayrıca pazartesi günü Beyaz Saray Ulusal Güvenlik  Danışmanı John Bolton ile Beyaz Saray'da bir görüşme yapmıştı.

Türkiye'deki yargı süreci devam eden Amerikalı Papaz Brunson ile  ilgili iki ülke yetkilileri arasında geçen hafta Washington'da görüşmeler  gerçekleştirilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3