Corona vakaları dünya genelinde 15 milyonu aştı

banner32

Corona virüsü onlarca ülkede hızla can almaya devam ederken psikolojik bir sınırı daha aştı. İngiliz haber ajansı Reuters, dünya genelindeki vakaların 15 milyonu geçtiğini duyurdu.

Corona vakaları dünya genelinde 15 milyonu aştı
banner23

Dünyanın adını Aralık 2019’da ilk kez duyduğu corona virüsü, ortaya çıktığı Çin’in Wuhan kentinden kısa sürede dünyaya yayıldı. Hastalık ilk olarak Avrupa’yı etkisi altına alırken, ardından hızlıca Amerika kıtasına da ulaştı.

Bahar aylarında Avrupa’da rekor ölüm oranları kaydedilse de, sıkı önlemlerle salgını kontrol altına alan ülkeler normalleşme yolunda bir bir adımlar atmaya başladı.

Ancak Avrupa’da bu adımlar atılırken, ABD, Brezilya, Hindistan ve Rusya’nın başını çektiği ülkelerden rekor üstüne rekor haberleri gelmeye başladı. Global rakamlara bakıldığında salgının başından bu yana görülmeyen seviyelere ulaşıldı.

ÖLÜ SAYISI 616 BİNİ GEÇTİ

Rakamların zirve yapmasıyla birlikte psikolojik sınırlar da aşıldı. İngiliz haber ajansı Reuters bugün kritik bir eşiğin daha geçildiğini duyurdu.

Ajansın hükümetlerin paylaştığı resmi verilere dayandırdığı habere göre dünya genelindeki vaka sayısı 15 milyonu geçerek, 15 milyon 9 bin 213’e ulaştı. Corona nedeniyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı ise 616 bini geçti.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18