banner38

ABD'DEN SURİYE'DEKİ KİMYASAL SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA

ABD'DEN SURİYE'DEKİ KİMYASAL SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA
banner37
banner23
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü HeatherNauert, Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütünün (KSYÖ) Suriye'deki saldırıya ilişkin raporunu yayımlamasının ardından yaptığı açıklamada, "Suriye'de kimyasal silah kullananların hesap vermesi için elimizden geleni yapacağız." ifadesini kullandı.
Sözcü Nauert, 4 Şubat'ta İdlib'inSarakib ilçesinde Esed rejimi tarafından yapılan kimyasal saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütünün Sarakib'de muhtemelen klor gazı kullanıldığının tespit edildiği yönündeki raporuna dikkati çeken HeatherNauert, "Kimyasal silah kullanımını en sert şekilde kınıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Nauert, açıklamada, "Başkan Donald Trump'ın da bahsettiği gibi bunlar ancak bir canavarın yapacağı işlerdir. Suriye'de kimyasal silah kullananların hesap vermesi için elimizden geleni yapacağız." ifadesine yer verdi.
KSYÖ, Durum Tespit Misyonu (FFM) tarafından yapılan araştırma ve deneyler sonucunda 4 Şubat'ta, Sarakib ilçesinde muhtemelen klor gazı kullanıldığının tespit edildiğini açıklamıştı
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3