banner38

ABD ve Türkiye arasında ki fırtına dindi, "Dolar 7 lira olacak açıklaması yalan haberdir"

ABD Büyükelçiliği'nden dostluk mesajı geldi: "Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir."

ABD ve Türkiye arasında ki fırtına dindi, "Dolar 7 lira olacak açıklaması yalan haberdir"
banner37
banner23

ABD'nin Türkiye Büyükelçiliği, Twitter adresinden Ankara'ya sıcak mesaj verdi:

"Mevcut gerginliklere rağmen ABD, Türkiye’nin sağlam bir dostu ve müttefiki olmayı sürdürmektedir. Ülkelerimiz, canlı bir ekonomik ilişkiye sahiptir.

Bu nedenle, bir Amerikalı yetkilinin, Amerikan dolarının 7 TL olacağı tahmininde bulunduğu yönünde tamamen temelsiz ve sorumsuz haberlerin Türk medyasında yer alması çok talihsiz ve rahatsız edicidir. Bu, uydurulmuş ve temelsiz bir yalandır."

Diğer yandan CNN Turk'ün haberine göre, Washington ile yapılan ön mutabakat çerçevesinde ABD'ye gidecek heyet belli oldu.

Ancak kanal, heyette kimlerin yer alacağını henüz açıklamadı.

Diplomatik kaynaklar, ABD’nin yaptırım kararı sonrasında derinleşen krizin çözülmesi için diplomatik yolların açık tutulduğunu dün dile getirmişti. Türkiye’nin ABD ile ön mutabakat sağladığını belirten kaynaklar; detaylı görüşmelerde bulunmak ve süreci daha ileri taşımak için Ankara’dan bir heyetin bir iki gün içerisinde Washington'a gideceğini de ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3