Zaman hayatın kontrolünde işler

Zaman, hayatının kontrolünde işleyerek akışı yaratır. Sen neysen o’na sahip olursun ve bu işleyişi “Geri bildirime benzeterek “Sürükleyici” ya da “akış” dediğin, var olanlarla nasıl bir dünya istediğini bildikçe o’na “dur” dediğin zaman durmayı bilen, yürümesini istediğinde hareket eden düşüncelerine, istek, onay ve talebinle alakalıdır.

Kendini kukla gibi düşünebilirsin, iplerinin sonsuz evrene bağlı olduğunu ve o’nu kimin nasıl yönettiğini bilmediğin birinin idare ettiğini düşünedebilirsinizde. Evrenin senden aldığı komutla hareket etmeni sağlar yada ondan sana gelenle “his, frekansınla, enerjin ile hayatınla dans edersin...”

Öyle bile olsa! “bilinçli” olduğun için kendini şanslı hisset. Herşeyi algılayabliyorsun ve sadece istediklerinle yaşamını kurabilirsin vs... Neyi nasıl istersen ve kabullendikçe kolaylıkla akışta giden sürükleyici olduğu zamana uyarlanırız.

“İçimdeki kendime güvenmek! Beni mutlu, sağlıklı, neşeli, hissedinceye kadar sürekli değişim içindeki evrelerimi tamamlatan ve bana ait olmayanlarla sınandığımı hissederek onu özgürleştirebilirim. “Zararın neresinden dönersek kardır” diye düşünürüm. Beni mutsuz eden olaylarla ilgilenmeden sadece kendi isteklerime yönelirim… iyikilerim içimde çoğaldıkça yaşamımın her zerresinden keyif alıyrsam, değişim süreçlerim bu kez daha dengeli ve olması gerektiği yerde kendi değişimini farkında olmadan değiştiğini bile sezmeden geçer gider...

Yaşamının her zerresinden olumlu anlamlar türeterek aklında, zihninde, fikirlerin çoğaldıkça daha fazlasını talep ederiz ve yaratmaya başlarız Formülü: “hayattan, yaşantından keyif al!..”

İSTEMEDİĞİMİZ HİÇ BİR ŞEYİ ZORLA YAPAN TOPLULUK DEĞİLİZ... Her birimizin kendi öz değerine ve güvenine sahip olduğundan yansıttıkları tablo, bize kendimize yönelerek doğrumuzu bulmamıza yarar. Hayatın tümü bizim için çalışıyor, bizde tüm yaşamımızın içinde O’nun için mücadele ediyoruz. Bilinçaltında inandıklarına güvenerek hayatını sürdürürsün. Istediklerinin listesini yaparak sadece istediğine odaklandıkça onun dışında yaşayacağın hayatın olmaz. Sınırlar seni zorlayan, aşıncaya kadar zorlayan olur. Böylece sana seni anımsatan olayların, nedenlerin, gerçekleşen ve var ettiklerinin bilinçaltındaki ayrıntılarına göz gezdirmekten kaçınmamalıyız.

Istemediğimiz hiç bir olaya ev sahipliği yapmayız ve her olan olmayanın kendi inanç listemizde mevcut olanlardan kaynaklı olduğunu görür, kendine yönelerek irdeledikçe ortaya çıkartabilirsin.

Farkındalığının farkına varıncaya kadar her gün ve her zamanı irdeleyen “zihnimizde bize ait olan bakış açılarımızın sebep olduğu hayat hikayemiz vardır…” sistem kendi kendine kurulmuyor ve her birinin alt yapısı olduğundan yaşamın diğer açısından bakıp, görmek gerekir. Empati kurmak gibi!

13.12... Geçmişten bugüne kimin için geleceğini heba ettiğini bilip’de “orda bıraktım” desende bir yerden sonra sana O’anılarınla zihninde yeniden kurgulattıran, bugün o günü deşifre ettiren, sebepleri ortaya koyuyor olan nedir? Yaşadıklarımızdan ders çıkartırız ama geçmişle alakası olmadığını düşünerek sadece şimdide kalıp O’ anı yaşamayı seçeriz. Seçimlerimizin değişiminden kendimize yön verdikçe bir öncekinden farklı olduğunu düşünüp anımız’da kalanlara öncülük verdiğimizi en azından ben kendim görüyorum ve bundan vazgeçmeye çalışırım. Nedenim ise: farkında olamadığım kendimi yaşamadığımı, sadece geçmiş anımı yaşadığımı hissedişim oldu.

Hangi yaşamında bugün eksik ne bıraktıysan yine o günü bugün yaşamana neden olanlarınla yüzleşiyorsun?

Zamanda bugün geçmiş ile gelecek arasındaki bağlarınızın yeniden gözden geçirilme dönemi olduğunu, kendine kendini sorgullattıranlarla yüzleştirilişindir. Deşifre ettikçe etrafınızla ilişkilerinizin otomatik olarak farklı olabileceğine ve her gün için daha iyi yaşama uyarlanjacağınızı görmektir. Başkaların yaşantılarına karşı duyarlılığımızın günden güne artmasının nedeni hayatınıza yön verebilen olduğunuz içindir. Kendini daha iyi gördüğün zaman çevrenize davranışlarınız daha güçlü olur. Böylece zaman kendi kontrolünüzle harekete geçirirsiniz… her gün kendini daha iyi hissederek zamanı yakalarsınız.

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18