Kendini bilen değeri ve önemiyle olur

Kendini bilen değeri ve önemiyle olur
banner23
Kendini bilen olmak en zorunuzdur belki ama bilinmeyen taraflarınızı keşfettikçe kendiniz olma yolculuğunuz başlıyor

En zor olan kendinde olan olmayanı sevmeyi bilmektir.
En zor olan kabullenirken istediklerine odaklı kalmaktır.
En zor olan varlığınla her şeyine güvenebilir olmanızdır.
En zor olan beklentisizce imkansızı gözlemlerken de üzerindeki her baskın karakterlerinizi nötür etmektir.

Değer en zor ve o kadarda güzellikleri içinde barındıran sahip olduğunuz hazinenizdir. Bir çok kişi değerin öneminin farkındalığında değil ve sadece çevresinden gelecek sevgi ile birlikte değerin önemini vurgulamaktadır. Senede bir gün değil de her gün o duyguyla olmak farklı. Beklentilere takılıp ümitsizliğe kapılmak yıpratıcıdır. Bugün günün anlamıyla birlikte sahip olduklarımızın hayatımıza kattığı olumlu değerlendirmeleri gözlemleyelim. Değer sana göre nedir? Beklentilerindeki önem birlikte olduğun kişiylemi alakalıdır? Yoksa yansıyan her şeyin önemiyle olmak mıdır? Bir çok kişiyle yapılan söyleşimizde etraflıca değerlendirebilenler çok az. Takılıp kaldığı saplantılarıyla hayatını gözler önüne sermemek adına kişisel değerlendirdiklerinden de kendini yoksun bırakarak gelecek olanlarla yetinmeye çalışmaktadır. Oysa bizim değere bakış açılarımız farklıdır.

Değer en zor elde edebileceğiniz, en önemli sahip olduğunuz olumlu bakış açılarınızın değerlendirmeleri ile donanımlıdır. Kişisel olarak bakmaya başladığınız zaman daha doğru yaklaşımlar elde edebilirsiniz. Senede bir gün değil de her gün o duygunuzu yaşatabilir misiniz? Bence evet! Bunu nasıl elde edebiliriz?
Değer nedir? Kaybettiğinizi sandıklarınızın yakınınızda size ait oluşunu keşfederken değerinizin öneminin bilincinde olmalısınız. Öncülüklerinizin önce kendinizin olması gerekiyor. Mesela; enerjisini aşağıya çeken kişilerle bir süre olmayınız. Sizi olmak istediğiniz kişiliğinizden alıkoyuyorsa bırakın gitsin. Daha güzel düşünmeye kendinizi zorlarken biliniz ki kendiniz için yatırım yapıyorsunuz. Düşünceler içsel duygularınızla sizi zorluyorsa etkisizleştirebilirsiniz. Örneğin kimin için nasıl enerji ileyken olumsuz değerlendirmeler sizi zorluyorsa düşünmeyi bırakın. Sözler sihirli dokunuşlardır ve birlikten doğan güç! İçsel her duygularınızla yeniden programlanmaya doğru ilerleyerek sizin değişiminize katkısı olacak. Farkındalıklı oldukça dünyanızın olumlu yönde değerli kılacaklarınızla sahip olmanın nasıl bir his olduğundan her gün ayni duygu ile olacağınızdan çevrenize sevgi enerjinizi yansıtmaya başlarsınız.

Değer= Sevgi dir ve böylece en zor ve en önemli hayat sınavımızın ne kadar özelliklerle donanımlı oluşundan bilinçli olduğumuz zaman kendi kıymetimizle var olan her yansımanın yanınızdaki yeri, parçaları ayrı önem taşımaktadır.

İlişkiler neden uzun vadeli olamıyor? Sebeplerin veya nedenlerin ortaya çıkışından nasıl yaşanılması gerektiğinin bilinmemesindendir.
Eğer sebeplerin ortaya çıkışından kontrol edemediğiniz düşünce, inançlarınızın, kabul edemediklerinizle sizi yüz üstü bıraktığını düşünürseniz uzun vadede olamayan ilişki son bulur. Oysa her yansıyanın hayatınızdaki önemli parçalarını yansıttığından görmenizi engelleyen inançların nötür olması halinde kendini görmenize yardım eden ön görülerinizle olursunuz.
Daha güzel birliktelik isterken ve arayış içerisinde oldunuz mu etkilenmeden etkisizleştireceğiniz olumsuz inançlarınıza güvenmelisiniz. Bugün istediklerinizi elde edebiliyorken istemediklerinizi de elde edeceğinizden ne istediğini bilmenizde fayda vardır.

Sevgi olmayan hiç bir yer de mutlu olunmaz. Doğal olan her bir şeyin kıymeti farklıdır. İlişkilerde bağımlılıklardan önce kendine güveni, sevgi ve değerini gözlemlerken kabullen. Böylece tam anlamı ile sahip olacağınız sevgiyle sarılacağınız aşk tutkuya ve değerle tam ve bütün olmaya başlarsınız.
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2018, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18