İnsanlar Günleri Hatırlamaz Anları Hatırlar..

İnsanlar Günleri Hatırlamaz Anları Hatırlar..
Hatıralar anılarımızın içerisindedir. Kimine hüzün veren kimilerine güzelliklerle sahip çıkabilmemiz içindir, tetikledikçe deşifre eder ve olumlu olumsuz sinyaller yollar.


Yaşadığınız güzel anılar değil mi aklınızdan çıkmayan, sizi gülümsettiren, tüm yaşanılanları bir anda unutmanızı sağlayan...


Evrensel tüm yaşamın anahtarı zaman değildir, sadece yaşadıklarımızı kaliteli ve güzel anı olarak bırakacaklarınızdır. Tüm yaşamın sihirli kelimesine doğru yolculuğunuz; doğduğunuz ilk günden bıraktığınız izlerle ilerlemenize katkı koyar. Hangi açıyla nereye doğru gittiğin değil, nasıl gideceğin değil. Sadece hangi amaç için hedef koyup ilerleyeceğin çok önemlidir. Tüm bunlara hizmet eden anılardır. Var ettiğin, önemsediğin, alıp kabullendiklerin ile yarattığın. Hayalinde besleyip büyüttüklerinlesin.


"Beni mutlu etmek çok kolay, ama kimse beni nasıl mutlu edeceğini bilmiyor" küçük şeyler büyük mutluluk getirir. Sanki sınav içerisinde sınavı yaratıyormuşum hissi ile sorularımı çoğalttıkça çoğaltan kimlikleyim...

Zamanla değişen düşüncelerimizin hayatımızdaki döngülerin, çarkın, yada yarattığımız yaşamın içindeki kaynağın, var ettiğimiz her nedene nasıl anlam yüklemişsek onu tekrar yaşamaya kendimizi hazırlıyormuşuz gibiydi. Ve öylede oldurtan kendi düşüncelerimdi.

Farkındalıklı oldukça sözlerimin önemi daha çok önemli hale geldi.

"BEN HER HALİMLE OLDUĞUM GİBİ MUTLUYUM"

Mutluluğu başkalarından önce kendimiziz kendimize aşılayacak olan. Yaşadıkça öğrendiğimiz, öğrendikçe daha çok imkan yaratmaya ve hayatı olduğu gibi sevmeye başlamayı öğreniyoruz.


Güzel bir söz bırakacağın güzel bir anın olsun!

Varlığın duygulara ışık ve sevgi olsun!

Geriden takip edecek olanlara hedeflerinden şaşmadan değişime doğru atacakları adımlarında önce kendine rehberlik, ardından başkasına rehber ol!..


Geride bıraktığınız izler! Güzel, unutulmaz anılarınıza geri dönüp baktığınız zaman küçük şeylerle ne kadar mutlu olduğunuzu anımsattıran vizyonu takip et.

Başkalarının mutluluğu sizi duygulandırdıkça unutulmaz anılarınız olarak yer almaya başlayacak. Zaman; tarihler;  akıllarda kalmaz. Ancak geçen her saniyenin değeri daha çok anılarınızı pekiştirmenizi sağlarken ne kadar güzel "iyikileriniz" olduğu ve önem taşımaya başlar. Hafızalarda kalacak unutulmayan ve yüzünüzü gülümsettiren anılardır.


"Küçük bir iyilik büyük bir mutluluktur.

Büyük mutluluklar ise hafızaları kazıyarak iz bırakanlardır..."


ANILARI ANIMSADIKÇA SALGILANAN MUTLULUK HORMONU EN ÇOK KENDİMİZE YARAMIYOR, YANSITTIKÇA BU MUTLULUK DA BERABER ÇOĞALIYOR...


Büyük babama 80. Doğum gününü süprizi yapacağımız aklına hiç gelmemişti. Tüm çocukları, torunları el ele vermiş sürpriz doğum günü için (29.11...) Akşamı için hazırlık yapmışlardı. Yüzündeki şaşkınlık, mutluluğu, sevinç gözyaşı ile duygularını dinlemeye değerdi. Bir birini takip eden hazırlıklar, sevinç, neşe, heyecan hepimizi sarmıştı.  O gün

Kocaman bir pasta yapmıştım en önemlisi 80 tane mum koyup hepsini bir anda yakabilmek ve sönmemesini sağlamam olacaktı. O günü bir kez daha yaşayabilmeyi isterdim. Hep birlikte geçirdiğimiz son buluşma olacağını bilmeden güzel anılarda yerini aldığı içn o güne teşekkür ederim.


HAYAT SEVİNCE SEVİLİNCE GÜZEL DEĞİL Mİ? Bir de mutluluğuna mutluluk katan insanlarla olabilmek...


Bilmeden yapılan ve beklentilerinize cevap bulduğunuz anlar, anılarınız "Ölümsüz değil midir?"

 Önceleri kimsenin düşünemediği, aklılarına gelmediğin gibi önemsizleştirilen yaşamına değer verdiğin kadarının karşılığını alamayınca hayal kırıklığı yaratmaz mı? Derken, hayatını değiştiren küçük bir bakış, dokunuş ve ardından tüm değişimine dengeli, uyum getiren bir insanla karşılaşmak nasıl bir duygudur? Hissettiğin ve ardından değişen bakış açıların ile sana sevgiyi aşılayan, değeri yeniden öğreten ve güven veren biriyle olmak, beklentisizce yaşamanı öğretir. Yeniden dünyaya gelişine merhaba derken bırakman gereken geçmiş istenilmeme hissindir. "Önemli hale getiren kimlikle öz değerin, kimliğin, mutluluğun aklından çıkamayan olur..."  Yaşamak; yemek içmek ile olsaydı sadece herkes yer, içer ve döngüsünü tamamlardı. Ama, "mutluluk, sevgi, heyecan en önemli iyileştirici hormonlarını salgıladıkça toparlanmanıza yardım eder".


Mutluluk hormonları ile beslenmemize en çok geçmiş güzel anılar duygulara dokunarak iyileşmemize yardımcıdır. Bu nedenle değil mi, geçmişte bize ait olmayan "Acı, keder, üzüntülerin, inançların", anılarının gitmesine izin vermemiz gerekiyor.


"Yaşadığım olumlu olumsuz her şey aklımda" diyerek olayları kabullenmeyip sadece kendinize güvenerek güzel olanlara sahip çıkarak başlangıç yapın. Güzel anılar iyileştiricidir. Kötü anılar hastalığa davetiye çıkartarak yok eder.


En mutlu olduğunuz anıları düşünün. Sizi sevindiren, sevinçten ağlatan olayların çoğalması için girişimde bulunun.

Mutluluğunuzu engelleyen her ne varsa bırakmaya gönüllü olunuz. Anılarınıza daha çok olumlu empati yapabilme dürtüleri oluşturunuz.

En çok hangi zamanda kahkahalar attınız?. Gülmekten gözlerinizden yaşlar aktı? Ciddi yapan nedenlerin, kalıpların ve tabulara karşı direnen bilinçaltındaki kalıpları bırakmaya hazır mısın?

Elbette ki hazırsın. Çözümler kişinin öz güveni, değeri, sevgisi, kıymeti ve hayattaki varlığı değil midir?


YAPAMADIKLARIMIZA SALDIRIRIZ..." BAHANELER, MAZARETLER ARAR BULURUZ DA. MUHALEFET OLMA DÜRTÜLERİ OLUŞTUKÇA ENGEL OLAN YARATIMLAR DEVREYE GİRER. HELE İNANDIRICI GÜCÜN, YETENEĞİNDE VARSA KAZANAN OLURSUN..."Tüm bunlara ihtiyaç hissettiğimiz an devre dışı kalan mutluluk, neşe, çoşkuya karşı açılan savaşı kazanırsınız elbette. Ancak özümüzün değerli kılacağını neden önemsiz yapalım. TÜM BUNLARA NEDEN OLAN DUYGULARIM NEYSE BENİ ZORLAYAN İPTAL EDİYORUM, YAKIP YIKIP YARATIMINI İPTAL EDİYORUM" demek değişime doğru yol alıyoruz demektir.


Kimin hayatından nasıl anlam, inançlar almış ve kabullendiysek bırakmaya gönüllü olunuz.


13.10. 2017

51/ 15/ 6


Bir birini takip eden olaylardan ders çıkartıyorken sorularla daha çok içe dışa salınışlar yaratabiliriz. Kimseden hiç bir imkansızlaşmış değersizleşmiş duygusal bağlantı yaratmayı istemeyiz. Alıp kabullendikçe değiştireceğimiz zamana kadar o girdap bizi sarsar ve sonuç olumlu empatilerle elde edeceğimiz kazanç olacak.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18