Bir günde 7 köy alındı

Bir günde 7 köy alındı
banner23

Afrin'de terör hedeflerine yönelik Zeytin Dalı harekatı devam ediyor. Mehmetçik ve ÖSO'nun ilerleyişi sürüyor. Bugün peş peşe yeni köyler alındı.. Hatira değişti.


Saat 13.00'e kadar 7 köy teröristlerden temizlenmiş oldu. Harekat kapsamında Azez ile Şeyh Horoz arasında bulunan yol açıldı, Azez Bülbül arasının birleşmiş oldu.

Afrin'deki Zeytin Dalı harekatı devam ediyor. Dün Mehmetçik ve ÖSO, Cinderes, Bülbül ve Raco beldelerine doğru ilerlemiş, çok sayıda köy ele geçirilmişti.

Bugün çok sıcak gelişmeler yaşanıyor. TSK ve ÖSO bugün Afrin'in kuzeydoğusundaki Zeytune, Alpaviran, kuzeyindeki Hayyam, Surain ve Çarkanlı, güneybatısındaki Mervane ve Heygece köylerini terörden arındırdı

Teröristlere vurulan ağır darbenin ardından böylece Kuzeyde Azez-Bülbül hattı birleşmiş oldu.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana YPG/PKK-DEAŞ'ın işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 59'u köy, 6'sı köy altı yerleşim ve 20'si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait üs olmak üzere 87 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün yaptığı açıklamada etkisiz hale getirilen terörist sayısının 1715’e yükseldiği duyurdu.

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada "YPG ile kim mücadele ederse bizim için sorun yok. Rejim YPG'ye destek için gelirse bizi kimse durduramaz. YPG'yi kim korursa bizim için YPG eşittir o grup veya ülkedir. YPG, Mehmetçik korkusuyla sürekli rejimi davet ediyor" dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18