TBMM'den AB'ye tek yumruk

TBMM'den AB'ye tek yumruk
banner23

AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bildirisinde; “Doğu Akdeniz Bizler Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grubu bulunan siyasi partiler olarak Doğu Akdeniz bölgesi hidrokarbon kaynaklarının paylaşımı konusunda, bir oldu-bittiye getirerek Kıbrıs Türk’ünün ve Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası hukuk temelindeki meşru hak ve çıkarlarını görmezlikten gelme, yok sayma, hesaba katmama yönündeki tüm girişimleri, hesapları şiddetle telin ediyor, bu yönde siyaset yürüten çevrelerin politikalarına her hal ve şartta karşı olduğumuzu en açık ifade ile ortaya koyuyoruz” denildi. 

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hidrokarmon çalışmalarının ‘doğru ve yerinde’ bulunduğu belirtilen açıklamada “Türkiye’nin ve KKTC’nin, hiçbir baskıya boyun eğmeksizin uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru haklarını koruyacak kudrete sahip olduğu bilinmelidir” ifadelerine yer verildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
KEMAL
KEMAL - 2 yıl Önce

bu iş eknomiyi yükseltmekle olur kardeşim ! yumruk göstermek tehdit işe yaramaz! kıbrıs türkü diyorsunuzda kktc ye yığdığınız nufus nedir ondan bahsetmiyorsunuz..!

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18