banner38

Süleyman Soylu'ya şok tepki! '400 kişiyle koridorları işgal etti'

banner32

Bakan Süleyman Soylu'ya tepki gösteren CHP'li Bekaroğlu Bakan Soylu'nun haddini aştığını belirtti. Bekaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bütçesini görüşüyoruz. Atanmış bakanlar milletvekillerini yok saymaktalar. Plan Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşmelerine Süleyman Soylu 300-400 kişi ile geldi, koridorları işgal etti ve komisyonda haddini aştı" dedi

Süleyman Soylu'ya şok tepki! '400 kişiyle koridorları işgal etti'
banner37
banner23

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AKP'nin Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaşananları sistematik şekilde örtmeye çalıştığını, kendilerinin de yaşanan olumsuzlukları duyurmaya devam ettiklerini belirtti.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, iktidarın, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaşananları sistematik şekilde örtmeye çalıştığını, kendilerinin de yaşanan olumsuzlukları duyurmaya devam ettiklerini belirtti.

"ATANMIŞ BAKANLAR MİLLETVEKİLLERİNİ YOK SAYIYOR"

Yeni anayasa referandumu tartışmaları sırasında iktidar partisi ve MHP'nin sürekli "Güçlü Meclis" olgusunu dile getirdiğini ve bu durumun doğru olmadığının yaşanan olumsuzluklarla ortaya çıktığını savundu.

Bekaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk bütçesini görüşüyoruz. Atanmış bakanlar milletvekillerini yok saymaktalar. Plan Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşmelerine Süleyman Soylu 300-400 kişi ile geldi, koridorları işgal etti ve komisyonda haddini aşarak, TBMM üyelerine parmak sallayarak tartıştı. Süleyman Soylu dün bunu yapmıştır. Soylu, zaten hep haddini aşıyor. CHP Genel Başkanı'na da zamanında hakaret etmiş, il başkanlarını şehit cenazelerine almama talimatı vermiştir. Soylu, bu tür davranışları sürekli yaparak, kanunsuz işlere imza atmaktadır." diye konuştu 

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18