'SİYONİST VE EVANJELİST ANLAYIŞA PRİM VERMEYİZ'

'SİYONİST VE EVANJELİST ANLAYIŞA PRİM VERMEYİZ'
banner23

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanABD ile yaşanan rahip Brunson gerilimi hakkında açıklamalar yaptı. Ankara'da gazetecilere konuşan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bize tehdit ifadesi ile yaklaşmak kimseye bir şey kazandırmaz. Tehdit diline prim vermeyiz. Türkiye'nin dini azınlıklara yönelik en ufak bir sorunu yoktur. Ama ABD'de kalkıp da evanjelist, siyonist anlayışın bu tür bir dil kullanmasını asla kabul etmeyiz. Özgürlüklerden bağımsızlıktan ve yargı bağımsızlığından taviz vermeden yola devam edeceğiz."

Erdoğan, Hakkari'deki terör saldırısıyla ilgili olarak, "26 yaşındaki bir annenin, 11 aylık bir yavrunun bunlar tarafından şehit edilmesinden daha büyük ne olabilir? Tanımsa tanım, tarifse tarif, her şey çok açık, net. Onlarla birlikte onları parlamentoya gönderme gayreti içerisinde olanlara da en güzel bir cevaptır" dedi.

Erdoğan, Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin patlayıcıyla düzenlediği saldırıda şehit olan asker eşi Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa'nın Sivas'taki cenazesine katılacağını açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18