Şile açıklarında bir gemi kayboldu

Şile açıklarında bir gemi kayboldu
Şile açıklarında bir Türk kargo gemisi ile irtibat kesildi. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri battığı sanılan gemiden son sinyalin alındığı bölgede arama yapıyor.


İstanbul Şile açıklarında bir Türk kargo gemisi ile bağlantı kesildi. Battığı sanılan gemideki mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor.
Gemlik Limanı'ndan Karadeniz Ereğli Limanı'na dökme demir taşıyan Bilal Bal isimli Türk bandıralı kuru yük gemisinden, sabah saat 04.25'te EPIRB (Acil Durum Lokasyon Belirten Radyo Vericisi) sinyali alındı.

Şile'nin 7 mil açığından alınan sinyal sonrası bölgeye Kıyı Emniyeti'ne ait 3 bot ve bir Sahil Güvenlik botu sevk edildi.
Arama çalışmalarında henüz gemiye ulaşılamazken; üzerinde "Bilal Bal" yazılı can simidi ile "ORAPİN 4" yazılı şişme can salı bulundu.
Kuru yük gemisinde bir kaptan, bir ikinci kaptan, başmühendis, ikinci makinist, iki usta gemisi, bir gemici, iki yağcı ve bir aşçı olmak üzere 10 kişilik mürettebat bulunduğu öğrenildi.
Münferit arama çalışmalarından sonuç alınamaması üzerine saat 07.15'te KIYEM 1, KIYEM 5, KIYEM 8 botlarıyla Sahil Güvenlik botu tarafından deniz alanında geniş arama sahasında arama faaliyetleri sürdürülüyor.
Çalışmaların Şile'nin Ağva Karacaköy'den 12 deniz mili uzaklıkta sürdürüldüğü belirtildi.

 
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18