banner38

Rasim Ozan Kütahyalı tekrar kovuldu

banner32

Rasim Ozan Kütahyalı tekrar kovuldu
banner37
banner23

Boşnaklara yönelik kullandığı ifadeyle tepki çeken Rasim Ozan Kütahyalı'nın uzun süre sonra döndüğü Beyaz TV ekranlarına veda etti.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in Genel Yayın Koordinatörü olduğu kanal, Boşnaklar tarafından protesto edilmişti. Ayrıca Bosna Hersek doğumlu MHP İstanbul Milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı'nın Derin Futbol adlı programa geri dönmesine tepki göstererek, "Ömür boyu peşindeyim" demişti.

MHP'li Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen Osman Gökçek, sosyal medya hesabından Kütahyalı ile kanalın ilişiğinin kesildiğini duyurdu.

Osman Gökçek, şu açıklamayı yaptı:

Bu akşam Sayın Saffet Sancaklı ve Rumeli sivil toplum kuruluşlarının kıymetli temsilcileriyle bir araya geldim. Rasim Ozan Kütahyalı'nın yapmış olduğu özür metninin Rumeli derneklerinin nezdinde kabul gördüğü ve af edildiği düşüncesiyle yayına çıkarıldığını anlattım. Ancak Rumeli derneklerinin kıymetli temsilcileri böyle bir durumun söz konusu dahi olmadığını, bizlerin yanlış yönlendirildiğini ve Rasim Ozan Kütahyalı'yı af etmelerinin mümkün olmadığını belirttiler. 21 ay önce Beyaz Tv'de yaşanan vahim olay sonrası Rumeli derneklerinden herhangi bir talep gelmediği halde yayın ilkeleri doğrultusunda Rasim Ozan Kütahyalı'nın görevine son verdiğimizden dolayı Beyaz Tv ailesine teşekkür ettiler. O günkü duruşumuz ile bugün arasında hiçbir fark olmadığını kendilerine söyledim. Rumeli kökenli kardeşlerimizin hassasiyeti bizim de hassasiyetimizdir. Yarın akşam itibariyle Rasim Ozan Kütahyalı Beyaz Tv'de yer almayacaktır.

Rasim Ozan Kütahyalı, önceki yıl Derin Futbol programında söylediği "Kusturmalı Boşnak s....." sözleri nedeniyle tepki görmüştü. Kütahyalı, canlı yayında söylediği sözler nedeniyle “Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçundan yargılanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3