Oktay'dan. Akıncı'ya kınama: Boğaz şehitliğinde yatan mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlattı

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'yı Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle kınadığını ve talihsiz açıklamanın Kıbrıs Türkleri'nin görüşünü yansıtmadığına inandığını vurguladı.

Oktay'dan. Akıncı'ya kınama: Boğaz şehitliğinde yatan mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlattı
banner23

Oktay, Kuzey Kıbrıs lideri Mustafa Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na yönelik açıklamalarına ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaşımda bulundu.

Akıncı'nın 'YPG'ye yönelik yürütülen haklı mücadelede' Türkiye'nin yanında olmayan talihsiz bir açıklama yaptığını vurgulayan Oktay, şunları kaydetti:

"Akıncı'nın açıklamaları Boğaz Şehitliği'nde koyun koyuna yatan mücahit ve Mehmetçiklerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Barış Pınarı Harekatı'nın eli kanlı terör örgütü PKK/PYD'ye karşı bölgenin istikrarı için gerçekleştiğini görmezden gelen Akıncı'yı esefle kınıyorum. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda, bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yapılan kahraman ordumuzun mücadelesi ile bugün Suriye’de Barış Pınarı Harekatı ile verdiğimiz mücadele aynı ruhla yapılmaktadır. Akıncı’nın cumhurbaşkanı sıfatıyla yaptığı açıklama tarih bilinci ve bilgisi yoksun bir açıklamadır. Bu talihsiz açıklamanın Kıbrıs Türkü'nün görüşünü yansıtmadığına inanıyorum. Ülkemizin yürüttüğü haklı mücadeleyi hiçe sayan bu yaklaşım, kalpleri her zaman Türkiye ile atan Kıbrıs Türk halkının vicdanında mahkum olacaktır."

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 08:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Işılay Arkan
Işılay Arkan - 10 ay Önce

Akıncı binbir oyunla Amerikanın desteğiyle cumhurbaşkanı olmuş bir kişidir. Ben oy vermedim ama oy verenlerin herhalde vijdanları sızlıyordur. Biz 1963de Girne Dağında çarpışırken 1964de Limasondan kaçan Akıncı idi taa o zamandan ruh hali belliydi. Bu tutumuyle mücahidlerin nefredini almıştır şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır. Bulunduğu ulvi makamın değerini bilmiyor ve günahına günah katıyor. İstifa edip makamı terk etsin

Mehmet  Kurumanastirli
Mehmet Kurumanastirli - 10 ay Önce

Akinci Turk Milleti ve iki. Devletine ihanet etmistir.

Redif Nurel
Redif Nurel - 10 ay Önce

Anavatan Turkiyenin gerceklestirdigi Kıbrıs baris harekati sonrasinda Ve oncesinde turkluk icin bu ulkede mucadele eden ,KKTC yi kuran ve 1983 ten beri anavatan Turkiye cumhuriyetinin destegiyle yasatan kanı bozuk olmayan turk kanı taşıyan gercek kıbrıslı turkler Anavatanımız Türkiye icin türklük icin müslümanlık icin canımızı vermeye hazırız. Azınlıkta olan ve bizleri uyutarak anavatanin da desteklerini alıp başımıza bela olan bu kanı bozuk azınlık kesinlikle kıbrıs türkü adına konuşamaz günü geldiğinde onlar da tarihe gomulecektir.Şehitlerimizin kemiklerini sızlatan bu açıklamaları kim yaparsa yapsın karşısındayız ve şiddetle kınıyoruz.Ister beğenin ister beğenmeyin ama Anavatan ve KKTC arasindaki bağ asla gevseyemeyecek bir bağdır ve Anavatansız biz kıbrısta nefes dahi alamayız.
NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE

Ayhan beyazyüz
Ayhan beyazyüz - 10 ay Önce

Yorum şudur çtp bin tabanınan oynuyor

Öktay Öksüzoğlu
Öktay Öksüzoğlu - 10 ay Önce

Akıncı bizi temsil etmiyor. İsyigİstifası şart..

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18