banner38

KKTC'DEKİ ÜÇÜNCÜ SİVİL SAVUNMA TEŞKİLAT BAŞKANI'DA FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLDİ

banner32

KKTC'DEKİ ÜÇÜNCÜ SİVİL SAVUNMA TEŞKİLAT BAŞKANI'DA FETÖ'DEN İHRAÇ EDİLDİ
banner41
banner37
banner23
Terör örgütü Fetö PYD’ye karşı Milli İstihbarat Teşkilatı’ının operasyonları hız kesmeden devam ediyor. Son operasyonla Ukrayna’dan Türkiye’ye getirilen terör örgütü üyesi Salih Zeki Yiğit, Mersin’de sorguya alındı. 'İş adamlarının imamı mısınız?' sorusuna, "Bakacağız" diyen Yiğit, 'Neden kaçtınız?' şeklindeki soruya ise "Kaçmadım, iş için oradaydım" diye yanıt verdi.
Ukrayna'da yakalanan FETÖ üyesi Salih Zeki Yiğit'in, Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yürüttüğü belirlendi. İş adamlarından 'himmet' adı altında topladığı paraları başta Pensilvanya olmak üzere Afrika ülkelerindeki okulların finansmanı için yurt dışına transfer ettiği tespit edilen Yiğit'in, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında yurt dışına kaçtığı belirlendi. Kapatılan Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ASİAD) üyesi de olduğu öğrenilen Yiğit hakkında, örgütün iş adamı yapılanmasına yönelik benzer içerikteki dosyalar kapsamında, 'Silahlı terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla Mersin 3. Sulh Ceza Hakimliğince 2 ayrı yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Mersin'de FETÖ'ye bağlı iş adamlarının imamlığını yürüten Yiğit'in, iş dünyasına yönelik kentteki örgütsel toplantıları organize ettiği de ileri sürüldü.

FETÖ’NÜN KKTC AYAĞINA BÜYÜK OPERASYON

Örgüt için benzer operasyonlar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de yapıldı. Fetö yapılanmasının Akdeniz ayağında önemli bir rol üstlenen Güvenlik Kuvvetlerine Komutanlığı’na bağlı Sivil Savunma Teşkilatı’nın son üç başkanı da Fetö’cü çıktı.
2012 – 2014 yılları arasında görev yapan Fırat Alakuş ve 2014 -2016 yılları arasında bu görevi yürüten Fatih Yarımbaş daha önce terör örgütü Fetö’ye üye olmaktan tutuklanmıştı. En ilginç gelişme ise geçtiğimiz Cumartesi günü yaşandı Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nı 2016’dan beri yürüten Erdoğan Çelebi meslekten ihraç edilerek görevine son verildi. Böylelikle KKTC'de son 3 dönemde görev yapmış üçüncü Sivil Savunma Teşkilat Başkanı'da ihraç edilmiş oldu.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3