İddiaları sosyal medyada infial yaratmıştı… İlk kez konuştu

Bursa'da yolda yaralı olarak görüp, yardım ettiği Yunus Emre Ç.'nin (21), kendisini evine sürükleyip cinsel saldırıda bulunduğunu öne süren Gamzenur A. (20), 9 aydır psikolojik tedavi gördüğünü söyledi. Şüphelinin tutuklu yargılanmasını isteyen Gamzenur A. "Yunus Emre Ç. tutuksuz yargılandığı için kendimi güvende hissetmiyorum. Hayata ilişkin hayallerim, umutlarım, hedeflerim vardı ama şu anda uyuyamıyorum. Kalabalık alanlara karışamıyorum" dedi.

İddiaları sosyal medyada infial yaratmıştı… İlk kez konuştu
banner23

Bursa’nın Osmangazi ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde, Yunus Emre Ç.’nin (21), geçen yıl cinsel saldırısına uğradığını söyleyen Gamzenur A. (20) ilk kez konuştu…  Sesini duyurmak için yaşadıklarını bir sosyal medya hesabına yazan Gamzenur A.nın iddialarının ardından Yunus Emre Ç.’ye tepki yağmıştı…

Yunus Emre Ç.’nin tutuksuz yargılanması nedeniyle korktuğunu belirten Gamzenur A., olay nedeniyle psikolojik tedavi gördüğünü belirterek şöyle konuştu:

* Yaşadığım şeyi hiç kimsenin yaşamasını istemiyorum. Yaşadığım olay şikayetim üzerine yargıya yansıdı, o sebeple detaylı anlatamayacağım.

* Fail tutuksuz yargılanıyor ve yakın çevremde yaşıyor. O nedenle kendimin ve başka kadınların güvende olduğunu hissetmiyorum.

* Hayata ilişkin hayallerim, umutlarım, hedeflerim vardı, ama şu anda uyuyamıyorum.

* Toplu taşıma kullanamıyorum. Kalabalık alanlara karışamıyorum. Psikolojik tedavi görüyorum.

* Hayatımı, yaşadıklarımı yaşayan hiçbir kadın gibi planlamadığım bir gerçek.

* Failin tutuklanmasını ve başka kadınlara zarar vermesini engellemek istiyorum.

* Adalet istiyorum. Bu konuda ihmalkar davranan herkes hakkında gerekeni yapacağız.

DURUŞMA TARİHİ

Gamzenur’un avukatı Ezgi Parıldar Beyaz ise, “Müvekkilimin yaşadığı olay, derin üzücü ve toplumu da kanatan bir konu. Bursa 1´inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşma görülüyor. 4 Kasım’da ikinci celse görülecek. Pandemi sebebiyle duruşmalar yapılamadı. Bu nedenle ikinci celseyi bekliyoruz. Bizim amacımız sanığın tutuklu yargılanmasını sağlamak. Şu anda tutuksuz yargılanıyor. Sürecin takipçisi olacağız” dedi.

Gamzenur´a daima destek olduklarını belirten Bursa Kadın Meclisleri Temsilcisi Cemile Boncuk ise, şiddetin cinayetlerin durmasını istediklerini belirterek, “Gamzenin yaşadığı olaya elbette çok öfkeliyiz” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Gamzenur A., 6 Kasım 2019 tarihinde evine giderken yolda yaralı Yunus Emre Ç.’yi gördü. Gamzenur A., kendisinden yardım isteyen Yunus Emre Ç.’yi yakındaki özel bir hastaneye götürdü. Hastaneden çıktıktan sonra Yunus Emre Ç. ile Gamzenur A. bir süre birlikte yürüyüp, sohbet etti. Yunus Emre Ç. evinin önüne geldiğinde, iddiaya göre Gamzenur A.’yı ağzını kapatıp, sürükleyerek içeriye götürdü.

Kendisine 3 kez cinsel saldırıda bulunulduğu öne süren Gamzenur A., sabah saatlerinde Yunus Emre Ç.’nin bir boşluğundan yararlanarak, evden kaçtı. Olayın ardından bir arkadaşının evine giden Gamzenur A., polise giderek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Yunus Emre Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

EVDEN KAÇTI

Olayın ardından savcılıkta ifade veren Gamzenur A., Yunus Emre Ç.’nin evin içinde boynunu sıktığı için bayıldığını belirterek şunları söyledi:

* Uyandığımda benimle cinsel ilişkiye giriyordu. Engel olmaya çalıştım, fakat gücüm yetmedi. Beni bırakması için yalvardım ama beni yatak odasına götürüp tekrar tecavüz etti.

* Ardından evden gitmek için yine yalvardım. Bana boş bir kağıda imza atmamı söyledi, ama kabul etmedim. Sabah saat 06.00 sıralarında bir boşluktan yararlanıp evden kaçtım.

* Beni evime kadar takip edip tehditlerine devam etti. Çok bağırdım ama kimse sesimi duymadı.

KABUL ETMEDİ

Yunus Emre Ç.’nin savcılıkta verdiği ifadesinde ise, “Gamze kendi rızasıyla evime geldi. Bir süre sohbet ettikten sonra konu cinselliğe geldi ve ilişkiye girdik. İlişkinin ardından evden çıkıp gitti. Zorla hiçbir şey yapmadım. Kimseyi tehdit etmedim. Olaydan sonra Gamze´ye maksadının ne olduğunu öğrenmek için mesaj attım. Yuvam yıkılmasın istedim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

Yunus Emre Ç. hakkında ‘Nitelikli cinsel saldırı ve cebir, şiddet, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlarından 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

TEPKİ YAĞDI

Yunus Emre Ç.’nin tutuksuz yargılanmasına devam edilirken zor günler geçirdiğini söyleyen Gamzenur A., sesini duyurmak için yaşadıklarını bir sosyal medya hesabına yazdı. Sosyal medya hesabının Gamzenur A.’nın yazdıklarını paylaşmasının ardından birçok kişiden Yunus Emre Ç.’ye tepki yağdı ve tutuklanması istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18