Harmancı İstanbul'da herekatı değerlendirdi: "Umuyorum bir an önce kanın akmadığı bir döneme gireriz.”

Harmancı İstanbul'da herekatı değerlendirdi: "Umuyorum bir an önce kanın akmadığı bir döneme gireriz.”
banner23

Başkanı Hançerli, konuklarına, ilçesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Belediye başkanları, yerel yönetimler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

HANÇERLİ’DEN KARDEŞLİK VURGUSU

Kıbrıslı hemşehrilerinin belediye konusu için yanında olduğunu aktaran Hançerli, “Kıbrıslı hemşehrilerimizin, belediye başkanlarımızın kardeşliği konusunda, dostluğu konusunda tereddütlü olanlar yanılırlar.Böyle bir tereddüde düşenler kendilerini sorgulamalılar. Biz kardeşiz, yan yanayız ve ilelebet de yan yana kalacağız.”dedi.

HARMANCI: “UMARIM BÖLGEYE BİR AN ÖNCE BARIŞ GELİR”

Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin soruyu şöyle yanıtladı:

“Rus ve Avrupa emperyalizminin dağıttığı bir ülkeden bahsediyoruz Suriye’yi konuşurken. Milyonlarca insanın yerinden olduğu, göç yollarına düştüğü ve ölenlerin perişan olduğu bir coğrafyadan bahsediyoruz.

Ben bir an önce bu bölgeye barış, huzur ve refahın gelmesini diliyorum. Umuyorum ve beklentim odur ki, bir an önce kanın akmadığı bir döneme gireriz.”

ÖZÇINAR: “EN AZ KAYIPLA SON BULMASINI BEKLİYORUZ”

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Barış Pınarı Harekatı’nın Orta Doğu’daki gelişmelere ve dünya barışına katkı sağlayacağını dile getirerek, “Burada yaşayan ve şu anda göçmen olarak Türkiye’de bulunan kardeşlerimizin de güvenli bölge içerisinde yer bulmasının beklentimiz olduğunu belirtmek istiyorum, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Az kaybın olacağı bir görev olarak son bulmasını bekliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18