Hakkari'de patlama: 25 asker yaralı, 7 asker kayıp!

Hakkari'de patlama: 25 asker yaralı, 7 asker kayıp!
banner23

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi sınırlarındaki Süngü Tepe Üs Bölgesinde atış esnasında ağır silah mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kaza meydana geldiğini duyurdu. Bakanlık, kaza sonucu 25 askerin yaralandığını, kayıp 7 askere ulaşma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı Milli Savunma Bakanlığı'nın yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Hakkari'de bir üs bölgemizde, ilk bilgilere göre atış esnasında ağır silah mühimmatından kaynaklandığı değerlendirilen bir kaza meydana gelmiştir. Kaza sonucunda yaralanan 25 kahraman silah arkadaşımız süratle hastaneye tahliye edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Yedi kahraman silah arkadaşımıza ulaşma çalışmaları devam etmektedir. Kaza hakkında inceleme başlatılmıştır

Hakkari Valiliği: Arızalı mühimmat infilak etti

Hakkari Valiliği de gün içerisinde yaptığı açıklamada, "09.11.2018 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Ortaklar Süngü Tepe Üs Bölgesinde top atışı yapıldığı esnada arızalı mühimmatın infilak etmesi sonucu askeri personellerimiz yaralanmıştır" ifadelerini kullanmıştı.

Yaralı askerler, helikopterde indirildikten sonra hazır bekleyen ambulanslarla Hakkari ve Yüksekova Devlet Hastanelerine kaldırılarak tedavi altına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18