Erdoğan'dan AP'ye:

Erdoğan'dan AP'ye:

Kapıları açsaydık kaçacak delik arardınız


Erzurum'da konuşan Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin harekatına değindi, "Türkiye Afrin meselesini büyük ölçüde çözmüş durumda" dedi. Erdoğan, Zeytin Dalı kararı üzerinden Avrupa Parlamentosu'nu da eleştirdi.

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Erdoğan, "Afrin'de sona doğru geliyoruz" dedi.

Zeytin Dalı kararı üzerinden Avrupa Parlamentosu'na tepki gösteren Erdoğan, "Afrin'den askerlerinizi çekin bu doğru değil diyorlar. Ey AP siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız. O aklı siz kendinize saklayın. Afrin'de yola devam" diye konuştu.

Erdoğan'dan ABD'ye 'Menbiç'i boşaltın' çağrısı

Erdoğan "Münbiç konusunda ABD yeni bir yöntem önermiştir. Yönetimde sürekli değişiklik olduğu için yeni kadronun nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyoruz.  ABD neden Münbiç'te, DEAŞ'ı kovmak için. Şu anda orada DEAŞ yok. YPG çıktı mı 3 ayda çıkarırız dediler. Çıkmadılar. Bunları Fırat'ın doğusuna sürmediler. Biz oyalanmaya gelemeyiz. Oranın sahibi Araplar. Bırakalım onlar gelsin, girsin. Bunu söyledik.

Biz oralara işgal için değil Suriyeli kardeşlerimizin kendilerine güvenli bir gelecek kurmalarına yardım için gittik. ABD terör örgütüyle ile birlikte Münbiç'i boşaltırsa bu işi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştiririz. İnşallah Münbiç'teki kardeşlerimizi daha fazla bekletmeyeceğiz. Biz o teröristleri işgal ettikleri yerden mutlaka çıkaracağız.

Bugün itibarıyla etkisiz hale getirlen terörist sayısı 3530'a ulaştı. Yavaş yavaş artık siviller yerlerine yerleşiyor."
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18