Erdoğan'dan AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalar.

Türkiye CumhurbaşkanI Recep Tayyip Erdoğan, 7 ay sonra ilk kez AK Parti Grup Toplantısı'na katıldı. Başkan Erdoğan, iç ve dış politikaya dair çok önemli açıklamalar yapıyor. Başkan Erdoğan, "Halen süren sondaj çalışmalarından da yeni müjdeler geliyor. İnşallah Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize gidip, çalışmaları bizzat görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız." dedi. Başkan Erdoğan, "Terörle ilişkili biri nasıl Türk Tabipler Birliği'nin başına getiriliyor? Açıkça Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. Yapısında değişiklik yapmak zorundayız." diyerek TTB'ye sert çıktı..

Erdoğan'dan AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalar.
banner23

HaberlerGündem HaberleriSon dakika: Başkan Erdoğan'dan AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalar

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Başkan , 7 ay sonra ilk kez  Grup Toplantısı'na katıldı. Başkan Erdoğan, iç ve dış politikaya dair çok önemli açıklamalar yapıyor. Başkan Erdoğan, "Halen süren sondaj çalışmalarından da yeni müjdeler geliyor. İnşallah Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize gidip, çalışmaları bizzat görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız." dedi. Başkan Erdoğan, "Terörle ilişkili biri nasıl Türk Tabipler Birliği'nin başına getiriliyor? Açıkça Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. Yapısında değişiklik yapmak zorundayız." diyerek TTB'ye sert çıktı.

GÜNDEM

Giriş Tarihi: 14.10.2020 Güncelleme Tarihi: 14.10.2020 

ABONE OL 

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 7 ay sonra ilk kez AK Parti Grup Toplantısı'na katıldı. Başkan Erdoğan, iç ve dış politikaya dair çok önemli açıklamalar yaptı.

Başkan Erdoğandan AK Parti Grup Toplantısında önemli açıklamalarBAŞKAN ERDOĞAN'DAN AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu salondaki son toplantımızı 11 Mart'ta yapmıştık.

Salgın döneminde vekillerimizle telekonferanslarla ya da kısıtlı yüz yüze görüşmelerle yapmıştık. Grup toplantısı yapamamıştık.

Geçtiğimiz hafta yapmamız gereken toplantımızı da Kuveyt-Katar ziyaretleri ile gerçekleştirememiştik.

29 Temmuz gününe kadar 233 birleşimdeki 995 oturumda 27'si kanun, 40'ı sözleşme olmak üzere 67 düzenleme Meclis'imizde kabul edildi.

Yeni dönemde de bizi çok önemli bir gündem bekliyor. Geçen dönemden devralınan işler ve yeni düzenlemelerle ilgili kapsamlı bir çalışma yapıldı.

Kanun hazırlıklarını titizlikle takip ediyoruz.

Vekillerimizden gelen tüm talepleri değerlendiriyor, mümkün olduğunca olumlu şekilde değerlendiriyoruz.

TBMM kurucu vasfı ve zengin temsil yelpazesi ile ülkemizi temsil ediyor.

Teröre bulaşmaması ve hukuka uygun şekilde davranmasıyla her siyasi görüşün yeri, anlamı, söz hakkı vardır.

AK Parti bu zenginliğin korunması ve zenginleşmesi için çalışmıştır.


Meclis'imizi tek ses, tek yürek olarak hep yanımızda durdu.

Yolumuzu kesmeye yönelik saldırıları, engel olarak görmek yeni yol ve yöntem arayışlarının fırsatı haline dönüştürdük.

Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi muhafaza ederek engelleri birer birer aşmayı başardık.

Milletimizin beklentilerine titiz bir çalışmanın ardından birer birer hayata geçirmekte kararlıyız.

Cumhur İttifakı olarak güçlü dayanışma ve gerektiğinde sağlayacağımız uzlaşmalarla Meclis'in yeni yasama yılını en iyi şekilde değerlendireceğiz.

Desteğini yanımızda bulduğumuz MHP ve Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli'ye şahsım ve heyetim adına şükranlarımı sunuyorum.

Ağustos-Eylül aylarında Cumhurbaşkanı ve hükümet olarak çalışmalarımızı kesintisiz devam ettirdik. Rutin toplantılarımızı da kesintisiz sürdürdük.

Diplomasi kanallarını etkili şekilde kullandık.

"CUMARTESİ GÜNÜ YENİ REZERV MİKTARINI AÇIKLAYACAĞIZ"
Doğu Akdeniz'de ülkemiz ve KKTC'nin hak, hukuk, çıkarlarını gözetmeyen hiçbir planın hayata geçme şansının olmadığını, ortaya koyduğumuz sağlam duruş ile herkese gösterdik.

Yavuz gemimizin güvenliğini donanmamız sağlıyor. Oruç Reis gemimiz de bakım çalışmalarından sonra devam ediyor.

AB ve NATO platformlarında yürütülen görüşmelerde sözlerini tutmayan Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi'ne hak ettikleri cevabı sahada vermeyi sürdüreceğiz.

Sondaj filomuza kattığımız Kanuni, bakım çalışmalarından sonra Karadeniz'deki görevi için yola çıktı. İstanbul ve Zonguldak'a uğrayarak belirlenen sondaj alanına ulaşacak Kanuni'den de inşallah müjdeli haberler bekliyoruz.

Halen süren sondaj çalışmalarından da yeni müjdeler geliyor. İnşallah Cumartesi günü Fatih sondaj gemimize gidip, çalışmaları bizzat görecek hem de yeni rezerv miktarını açıklayacağız.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN KADERİ İLE ÜLKEMİZİN KADERİ BÜTÜNLEŞMİŞTİR"
Türkiye, dünyadaki siyasi ve ekonomik yeniden yapılanma sürecinden Allah'ın izniyle hak ettiği yeri alarak çıkacaktır. O güne kadar bize durmak ve dinlenmek yoktur.

Teröristlerin yanında darbecilerin safında, hasımlarımızın dizi dibinde yer almaya siyaset yapmak diyemeyiz. Muhalefet adına konuşanların hezayana varan açıklamalarına gerektiğinde kabinedeki arkadaşlarımız, gerektiğinde grup yönetimimiz cevap veriyor. Biz de ihtiyaç olduğunda devreye giriyoruz.

Meydanı, tek amaçları ülkenin istikrarını bozmak, kaostan istifadeyle kirli emellerini gerçekleştirmek olanlara bırakmayacağız.

Siyasetimizin geleceğinde karşımızdakilerin ne dediği ve ne yaptığından ziyade bizim duruşumuz önemlidir.

Artık Cumhur İttifakı'nın kaderi ile ülkemizin kaderi bütünleşmiştir.

Hafta sonu inşallah Şırnak'ta olacağım. 24 Ekim Kayseri, 25 Ekim Malatya, 31 Ekim Van, 1 Kasım'da Samsun, 7 Kasım'da Kahramanmaraş, 8 Kasım'da Kocaeli il kongrelerimizde bizzat yer alarak milletimizle kucaklaşacağız.

3 Kasım'da 1 milyon yeni üye kampanyamızı 81 ilimizde 1 milyon fidan dikerek taçlandıracağız.

Büyük kongremiz için hazır hale gelmiş olacağız.

Güçlenen teşkilat yapımızda 2023 seçimlerine kadar gönül bağımızı çok daha sıkılaştırmayı amaçlıyoruz.

Olumlu yönde katkı vermenizi, özellikle de dar kadrocu yaklaşımdan uzak durmanızı rica ediyorum.

Kucaklayıcı anlayışla teşkilatlarımızı oluşturmamız lazım.

.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18