"Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi etkisizleştirmek için TSK'da operasyonlar gerçekleştirdi"

Türkiye İçişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın hazırladığı çarpıcı FETÖ raporunda, güç odaklarının Doğu Akdeniz’de Türkiye'nin etkisini kırmak için FETÖ eliyle TSK içinde operasyonlar gerçekleştirdiği ifade edildi.

"Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi etkisizleştirmek için TSK'da operasyonlar gerçekleştirdi"
banner23

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nın hazırladığı çarpıcı FETÖ raporunda, ihanet şebekesinin yeni hain planlarına ulaşıldı. Söz konusu raporda örgütün Doğu Akdeniz’deki gelişmeler ve Suriye’nin kuzeyindeki gelişmelerdeki etkisine de yer verildi. Raporda, güç odaklarının Doğu Akdeniz, Ege ve Suriye’de Türkiye’nin etkisini kırmak için FETÖ eliyle TSK içinde operasyonlar gerçekleştirdiği belirtildi. FETÖ’nün operasyonlarının başarısız olmasıyla TSK’nın etkisinin arttığına da vurgu yapıldı.

“DOĞU AKDENİZ’DE YENİ OYUNLARINI DEVREYE SOKMAYA BAŞLAMIŞLARDIR”

Raporda şu değerlendirmeler yapıldı:

“Tarihte Türk Milletinden aldıkları her yenilgiden sonra yeni hain planlar kurmaktan geri durmayan güç odakları bugün, Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Suriye’de, Irak’ta kuklaları ile yeni oyunlarını devreye sokmaya başlamışlardır. Kimi zaman PKK, kimi zaman FETÖ, kimi zaman uluslararası bir kuruluş, kimi zaman dost ve müttefik bir devlet olarak karşımıza çıkan ve modern çağın tüm savaş araçlarını kullanan bu aktörlerin amaçlarına ulaşmasına, milletimiz asla geçit vermeyecektir.

“ORDUMUZ KRİTİK ROLDE”

FETÖ’nün dizayn etmeye çalıştığı ordumuzun, son süreçte Akdeniz’de yaşanan gerilimlerde ve Suriye’de istenen terör devleti projesinin önlenmesinde ne kadar kritik bir role sahip olduğu, milli çıkarlarımızı korumada üzerine düşen büyük görevler göz önünde bulundurulduğunda örgütün ve onu yönlendiren güç merkezlerinin neden hedef aldığı daha iyi anlaşılmaktadır”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18