Dışişleri'nden ABD'ye jet yanıt!...

Dışişleri'nden ABD'ye jet yanıt!...
Dışişleri Bakanlığı ABD'nın yaptığı Afrin açıklamasına yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "ABD harekatın amacını hala idrak edemedi" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün Afrin’deki durum hakkında bugün yaptığı açıklama, ABD makamlarının Zeytin Dalı Harekatı’nın gerekçesini, amacını ve mahiyetini hâlâ idrak edemediklerini veya maalesef anlamak istemediklerini göstermektedir. Zeytin Dalı Harekatı, bir terörle mücadele harekatıdır. Harekat, kesinlikle sivil halkı hedef almamakta, bilakis sivil halkı bir terör örgütünün baskı ve tahakkümünden kurtarmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, sivillerin zarar görmemesi için gerekli tüm önlemler alınmış, sivil halka insani yardım erişimi sağlanmıştır.

Afrin’de teröristlere karşı yürütülen harekatın DEAŞ ile mücadeleye zarar vereceği iddiası da her türlü temelden yoksundur. Suriye’de terörizmle mücadeleye asıl zarar veren yaklaşım, terörist bir gruba karşı bir başka terör örgütünün kullanılması ve bu terörist grubun kendi bölücü gündemini ilerleterek sahada oldubittiler yaratmasına, demografik değişiklikler yapmasına gözyumulmasıdır."
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 23:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18