banner38

Dışişleri'ndeki kriptolar hala dönmedi

banner32

FETÖ’nün kriptolarını deşifre eden ve örgüte büyük darbe vuran ankesör soruşturmaları genişliyor. TSK başta olmak üzere emniyet, mülki idare ve yargı gibi mahrem yapılanmadaki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kullandığı ankesörlü telefonlardan kritik yerlerde görevli Dışişleri Bakanlığı personelinin de haberleştiği belirlendi.

Dışişleri'ndeki kriptolar hala dönmedi
banner37
banner23
  • FETÖ’nün kriptolarını deşifre eden ve örgüte büyük darbe vuran ankesör soruşturmaları genişliyor. TSK başta olmak üzere emniyet, mülki idare ve yargı gibi mahrem yapılanmadaki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kullandığı ankesörlü telefonlardan kritik yerlerde görevli Dışişleri Bakanlığı personelinin de haberleştiği belirlendi.
    Emniyetin yaptığı incelemede, bu şekilde mahrem görüşmeler yaptığı değerlendirilen 100’ün üzerinden Dışişleri Bakanlığı personeli tespit edildi. Yapılan araştırmada, ardışık aramalara da takılan personelin önemli bir kısmı hakkında daha önce idari işlem yapıldığı, 23’ünün ise hala faal görevde oldukları anlaşıldı
  • “DERHAL DÖNÜN” EMRİ
  • Emniyetin söz konusu araştırmayı bildirmesinin ardından Dışişleri Bakanlığı, kritik Türk büyükelçilikleri ve konsolosluklarında görevli 23 personele, “Türkiye’ye dönün” emri verdi. Büyükelçilik ve konsolosluklar da söz konusu personellerin görevlerinin sona erdiğini ilgili ülke Dışişleri Bakanlığı’na da rapor etti. Bu elçilik ve konsoloslukların arasında, Washington Büyükelçiliği (ABD), Mainz Başkonsolosluğu (Almanya), Abu Dabi Büyükelçiliği (Birleşik Arap Emirlikleri), Lefkoşa Büyükelçiliği (KKTC), Maputo Büyükelçiliği (Mozambik), Wellington Büyükelçiliği (Yeni Zelenda), Odessa Başkonsolosluğu (Ukrayna), Mezar-ı Şerif Başkonsolosluğu (Afganistan), Sofya Büyükelçiliği (Bulgaristan), Ulanbator Büyükelçiliği (Moğalistan) ve Doha Büyükelçiliği’nin (Katar) bulunduğu belirtildi.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18