'Bunu sadece bir müttefikimiz kabul etmiyor'

'Bunu sadece bir müttefikimiz kabul etmiyor'
banner23

Erdoğan, ''Suriye'deki terör örgütünün patronunun Kandil olduğunu dünyanın tamamı gördüğü halde bunu sadece bir müttefikimiz kabul etmiyor''


Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşa Tüneli'nin açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bu tünelin projesinden inşasına kadar tüm safhalarında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Ülkemizin katettiği mesafe bizi ve dostlarımızı sevindirirken, anlaşılan o ki birilerini de fena halde kaygılandırıyor, düşündürüyor. Bunun için de önümüze, dünyaya telkin ettikleri tüm değerleri ayaklar altına alma pahasına akılla, izanla, insafla bağdaşmayacak engeller çıkartıyorlar.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 3 bin DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik.Fırat Kalkanı sırasında bölgede bulunan DEAŞ'lı sayısının 400-500'den bir anda 3 bine nasıl çıkabildiğinin sebebinin dillendirmiyoruz bile. Suriye'de savaşabilecek durumda DEAŞ'lı kalmadı ama bu bahane ile ülkeye hala silah yığılmaya devam ediliyor. Suriye'deki terör örgütünün patronunun Kandil olduğunu dünyanın tamamı gördüğü halde bunu sadece bir müttefikimiz kabul etmiyor. Unutmayın güneş balçıkla sıvanmayacağı gibi, bu hakikatler de inkarla ortadan kalkmaz.

DEAŞ YPG PYD bunlar Allahsız kitapsız terör örgütleri. Batı'da PYD PKK DEAŞ gibi terör örgütleri camilerimizi yakıp yıkıyorlar. Almanya daha neyi bekliyor? Orada vatandaşlarımıza saldırılıyor. (Zeytin Dalı Harekatı) 8 gün içerisinde 394 teröristi etkisiz hale getirdik. Bunun dışında ÖSO ve askerlerimizde 16 kaybımız var.''

Törene Başbakan Yıldırım da katıldı

Başbakan Binali Yıldırım da törende bir konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım, konuşmasında "Hudutlarımızın güvenliği, milletimizin can ve mal emniyeti tam anlamıyla sağlanıncaya kadar bu operasyonlar sürecek. Asla ve asla güney sınırlarımızda bir terör kuşağının oluşmasına müsaade etmeyeceğiz'' ifadesini kullandı.

 
Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18