'APOLET TARTIŞMASINDA HATA YAPTIM'

'APOLET TARTIŞMASINDA HATA YAPTIM'
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Habertürk kanalında seçim dönemi ile ilgili soruları yanıtladı. İnce seçim döneminde yaptığı hatalardan biri olarak 'apolet tartışması'nı gösterdi ve "Apolet tartışmasını fazla uzattım, hata yaptım" dedi. İnce, "Yeni parti kurmayacağım, yok öyle bir şey. Benim ağzımdan yeni parti duydunuz mu? Benim böyle derdim yok. CHP kendini yenilemelidir, genel başkanını da , kadrolarını da, tüzüğünü de, programını da yenilemelidir." ifadelerini kullandı.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 24 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez, o gece yaşananları anlattı.

İnce, seçim kampanyası sürecinde, 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’in Cumhurbaşkanı Tayyip Erdroğan’ın konuşmasını alkışlamasının ardından başlayan “apoletlerini sökeceğim” tartışmasını fazla uzattığını söyleyerek, “Apolet tartışmasını fazla uzattım. Hata yaptım” dedi.

 ERDOĞAN’A TELEFON AÇTIM

Ben sayın Erdoğan’a telefon açtım, kutladım seçimden sonra. 25 Haziran’da. Ve niye kutladın diyenler oldu. 26 milyon kişi Erdoğan’a oy vermiş. Ben o 26 milyon insanı ikna etmek istiyorum onlardan, bir dahaki seçime oy isteyeceğim. Onlar tercihini Erdoğan’dan yana kullanmış, o insanlar birini seçmişse seçtiğini kutlarım. ‘Allah mahçup etmesin’ dedim. ‘Sağol’ dedi. ‘Kampanyada birbirimize söz söyledik ama bir şeye çok üzüldüğümü’ söyledim. O da farkında değilim dedi. ‘Ben kazanacağıma inanıyordum ama siz kazandınız’ dedim. ‘Hayırlı olsun’ dedim.

KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM

(Kılıçdaroğlu’nun ‘koltuk sevdalısı’ sözleri ve beraber yedikleri yemek) Yok canım üstüme alınmadım. Bana söylediğini düşünmüyorum. Koltuk meraklısı değilim ama genel başkanın çevresinde koltuk sevdalısı var biliyorum. Ben uçaktan indiğimde bir özel telefon numarası vardı aramızda benim üzerime kayıtlı olmayan o numaradan arandığımı gördüm. Dedi ki ‘bir yemek yiyelim.’ ‘Olur’ dedim. ‘Eşlerimizle birlikte yiyelim’ dedi. ‘Tamam’ dedim. Saat 16.00’da bir gazeteci beni aradı ‘bu akşam yemek yiyecekmişsiniz’ dedi, bana yerini ve saatini söyledi. Yarım saat sonra genel başkan beni aradı ‘20.00’da şu otelde yemek yiyelim’ dedi. Oturduk, kocaman bir masaydı. Daha uzaktık. Masaya vurmak, ayağına dokunmak mümkün değildi. Bunlar uydurma yalan. Bu yemek bir düğün yemeği değildi, siyasi yemekti. Burada söylenen her şey yalandır. Bu 4 kişinin haricinde ne söyleniyorsa yalandır.

 
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2018, 00:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18