'Amerika ile belli bir noktada anlaşmaya yakınız'

banner32

'Amerika ile belli bir noktada anlaşmaya yakınız'
banner23
Türkiye Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye ile Amerika arasındaki müzakerelerin kısa vadede sonuçlanacağını söyledi. Şimşek, girişimcilere yönelik çağrılar da yaptı.

İstanbul'daki "EY Yılın Girişimcisi Ödül Töreni"ne katılan Şimşek, Avrupa ile bir zirvenin yapılması, oradaki seçim atmosferinin geride kalmasının ilişkilerin yeniden düzene girmesi, ekonomi entegrasyonun hızlandırılması noktasında önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

“Şu anda o iyileşme yaşanıyor" diyen Şimşek şunları söyledi:

Amerika ile de belli bir noktada Türkiye anlaşmaya yakın. Müzakereler kısa vadede tekrar devam edecek ve sonuçlanacak.

Türkiye Suriye’den gelen tehditlerle ilgili gerekli tavrını net şekilde koydu ve kontrol altına aldı. Bu Türkiye için jeopolitik, siyasi, ekonomik olarak en kötünün geride kalma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Piyasanın algısı bu yönde demek istemiyorum fakat piyasanın algısı dünkü gelişmeler üzerine kurgulanmış. Şartlar değiştikçe ben inanıyorum ki bu algı da zamanla uyum sağlayacaktır.

Aşırı ısınma kaygıları yersiz ve olduysa da geçen seneye aittir. Küresel ilişki ağımızda daha da ciddi bozulma olması ihtimali son derece zayıf, iyileşme sürecindeyiz. Bütün bu koşullarda dahi reform iradesini kaybetmedik.”
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18