Türk Toplumu Futbol Federasyonu Sezonu Açtı

banner32

1976'da kurulan TTFF yönetimi tarafından düzenlenen ve geçen yılın şampiyon takımlarının karşılaşmaları şeklinde yapılan maçlarda, büyüklerde Dumlupınar Yeni Malatya- Koçgiri, Gençlerde Yeni Boğaziçi –Amedspor, 35+ Veteranlar'da Gazi- Kaleburnu takımları mücadele ettiler.

Türk Toplumu Futbol Federasyonu Sezonu Açtı
banner23

1976'da kurulan TTFF yönetimi tarafından düzenlenen ve geçen yılın şampiyon takımlarının karşılaşmaları şeklinde yapılan maçlarda, büyüklerde DumlupınarYeni Malatya- Koçgiri, Gençlerde Yeni Boğaziçi –Amedspor, 35+ Veteranlar'da Gazi- Kaleburnu takımları mücadele ettiler. 

Veteranlar 45+ kategorisinde Türkmenköy'ün maça çıkmaması nedeniyle Akdeniz Shield'e adını otomatik yazdırdı. U16 Gençler gurubunda Shield için sahaya çıkan Yeni Boğaziçi, rakibi Amed spora fark attı. Bu yıl gençler ligi için hazırlık maçı şeklinde geçen karşılaşma öncesi KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı'nın gönderdiği yağmurluklar TTFF Yetkilileri tarafından oyunculara dağıtıldı. Veteranlar 35+ Shield maçı için sahaya çıkan Gazi ve Kalaburnu takımlarının karşılaşmalarında, kazanan Gazi FC oldu.

YETKİLİLER DE KARŞILAŞMALARI İZLEDİ

KKTC Londra Büyükelçisi Oya Tuncalı ve TC Londra Konsolos Yardımcısı Mert Sav ve Enfield Belediye meclis Üyesi Mustafa Çetinkaya'nında katıldığı Community Shield karşılaşmaları çok sayıda takım yetkilisi tarafından da izlendi. 2017-18 sezonu 1. Lig Şampiyonu, Dumlupınar Yeni Malatyaspor ve Kupa Finalisti Koçgiri takımlarının oynadığı zevkli maçta göz dolduran Koçgiri, rakibine fark attı. Sahada 90 dakika koşan ve rakibe oyun alanı bırakmayan Koçgiri savunma ve hücum oyuncularıyla çok iyi bir takım olduğunu gösterdi. Mustafa Tiryaki'nin oyundan erken çıkmasıyla güç kaybeden Dumlupınar Yeni Malatya, teknik heyetin maçı iyi okuyamamasının da etkisiyle, Koçgiri karşısında varlık gösteremedi. İkinci yarıda oyun disiplinini kaybeden Dumlupınar Y. Malatya kalecisi Eray'ın çok sayıda mutlak golü kesmesine rağmen sahadan 4-0 yenik ayrıldı. New River Stadyumu'nda güzel bir havada oynanan maça ilgi büyüktü. Eski başkanlardan Mehmet Mimoğlu, Onur Kurulu üyesi Levet Ruso, bu yıl TTFF Life Member listesine eklenen Enver Kannur ve çok sayıda kulüp başkanı karşılaşmaları izlediler.

TTFF Başkanı Serdar Sarı, Londra Başkonsolos Yardımcısı Mert Sav, Enfield Belediye Meclis Üyesi Mustafa Çetinkaya ve KKTC Büyükelçisi Oya Tuncalı (soldan sağa).

KKTC Londra Büyükelçisi Oya Tuncalı ve eşi İhsan Tuncalı, Londra Başkonsolos Yardımcısı Mert Sav, TTFF Başkanı Serdar Sarı ve Eşi Hamide Sarı, Eski Başkanlar Kemal Soyer ve Mehmet Mimoğlu, Onur Kurulu üyesi, Levet Ruso, TTFF Ömür boyu üyeleri, Şenel Gökçe, Enver Kannur, TTFF Yönetim Kurulu Üyeleri, İrfan Davulcular, Soner Mustafa ve Fikret Gönlübol, GaziantepsporBaşkanı Özgür Aksu ve diğer takım yetkilileri.

Başkan Serdar Sarı (sağda) ve Shield Ana Sponsoru TTFF Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Davulcular (solda).

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18