Spor yazarlarından KTSYD’ye tepki

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’ne üye bazı spor yazarları ve spor şefleri, hibrit çim incelemesi için özel bir firmanın davetiyle Hollanda’ya giden KTSYD kafilesine tepki gösterdi.

Spor yazarlarından KTSYD’ye tepki
banner23

KTSYD üyelerinden Güneş Gazetesi Spor Sorumlusu Raif Örtunç, Afrika Gazetesi Spor Sorumlusu Necati Özsoy, Halkın Sesi Gazetesi Spor Sorumlusu Soydan Sakallı, Detay Gazetesi Sahibi ve Spor Sorumlusu Taner Ulutaş, Kanal T Spor Sorumlusu İbrahim Özsoy, ortak yaptıkları basın açıklaması yaptı.

Açıklama şöyle: “ Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği üyelerinden, bazı basın yayın kuruluşlarında gerek spor sorumluluğu, gerekse spor yazarı ve foto muhabiri olarak görev yapan bizler, Derneğimizin bir yurt dışı organizasyonuna doğrudan dahil edilip bir temasa geçtiğini ve üyeler arasında ayrımcılık ve adamcılık yapan bir davranış içinde bulunduğunu üzülerek fark etmiş bulunmaktayız.

Özel bir şirketin ülkemizde sahaların zemini ile ilgili olarak yapmış oldukları ihaleler karşılığındaki çalışmaların yeni bir boyutunu değerlendirmek maksadı ile ülkemizde faaliyet gösteren gazetelerin spor sorumlularını veya temsilcilerini Hollanda’ya yerinde inceleme ve reklam maksadı ile götürmek talebinde bulunduklarını öğrenmiş bulunmaktayız.

Bunun Spor Dairesi Tesisler Sorumlusu Haldun Oktay’a iletildiğini, Haldun Oktay’ın da KTSYD Başkanı ve yönetimine bunun bildirdiğini, fakat olayın usulü ile yapılmayıp gidilmesi gereken kişilere davet gösterilmesinden kaçınılıp, hiçbir bilgi verilmeden, birilerini memnun edebilmek adına derneğimiz maalesef keyfivari bir yurt dışı temasına alet edildiğini üzülerek takip etmekteyiz. Derneğimizde geçmiş dönemlerde bu tip etkinlikler, daha adil ve objektif bir şekilde gerçekleşirken, son yıllardaki bu tutum bizleri derinden üzmektedir. Üyelerden habersiz Dernek Başkanı’nın bilgisinde belirlenen kafile ile yapılan yurt dışı temasına üyelerin büyük çoğunluğundan ciddi tepkiler gelmiştir.  Hollanda’da bir yurt dışı teması için, özel şirket tarafından talep edilen, derneğin üyesi olan kişileri ekarte edip, belirsiz bir tercih biçimi ile yurt dışına giden Başkan Çelen Oben ve buna onay veren yönetim kurulunu şiddetle kınar, bu ayrımcılığın neden ve hangi maksatla yapıldığını üyelerine izah etmeye davet ediyoruz”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18