Sertoğlu derbi sonrası teşekkür etti

Sertoğlu derbi sonrası teşekkür etti
banner23

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Yenicami - Mağusa Türk Gücü maçı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Sertoğlu, söz konusu karşılaşmadaki ortamdan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, şu ifadeleri kullandı;

“K-Pet Süper Lig’de geçtiğimiz hafta sonu oynanan Yenicami – Mağusa Türk Gücü karşılaşması bizler ve futbola sevgisi olan herkes tarafından büyük bir keyif alınarak izlenmiştir. Çok kalabalık bir seyirci kitlesi önünde oynanan bu karşılaşmadan hep birlikte müthiş bir haz duyduk. Gerek oyundan gerekse de atmosferden stadyumda bulunan herkes büyük zevk almıştır.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı olarak, bizlere bu ortamı yaratan Yenicami ve Mağusa Türk Gücü yöneticilerine, taraftarlarına ve bizleri stadyumda yalnız bırakmayan, yanımızda olan protokol mensuplarına ve spor basınına teşekkür ederim. Ancak en büyük teşekkürüm; bu oyunun güzelleşmesini sağlayan, söz konusu ortamın baş mimarı olan ve seyircinin bu maçtan haz duymasını sağlayan iyi niyetli futbolcularadır. Ben yıllardır böyle bir karşılaşma izlemedim. Eminim stattaki birçok kişi de benim gibi düşünüyordur.

Bu karşılaşmanın son derece centilmence ve keyifli geçmesinin ana nedeni kesinlikle futbolcuların iyi niyeti, sahadaki mücadelesi ve sadece futbol oynamayı düşünerek hakeme yardımcı olmalarıdır. Dilerim bu karşılaşmadaki atmosfer ve futbolcuların ortaya koyduğu iyi niyet, liglerimizde ilerideki maçlarda tüm futbolcular için örnek alınır. Biz bu şekilde mücadele gücü yüksek, futbolu güzelleştiren maçların sayısını artırabilirsek, futbolumuz çok daha fazla ilgi görür ve seyredenlerin ilgisini çeker.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18