banner38

RONALDO NEDEN JUVENTUS'A GİTTİĞİNİ AÇIKLADI

banner32

RONALDO NEDEN JUVENTUS'A GİTTİĞİNİ AÇIKLADI
banner41
banner37
banner23

Cristiano Ronaldo resmen Juventus'ta... Cristiano Ronaldo, sağlık kontrolünden geçtikten sonra imzayı attı ve resmen Juventus'un oyuncusu oldu. Ronaldo, "Benim yaşımdaki futbolcular Çin'e veya Katar'a gidiyor. Ben ise dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan Juventus'a geldim. Juventus tarihine geçmek istiyorum" dedi.


talya Serie A takımlarından Juventus'un Real Madrid'den 117 milyon Euro'ya kadrosuna kattığı Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, yeni takımıyla 4 yıllık sözleşme imzaladı.


Cristiano Ronaldo basın toplantısında "Neden Juventus'a transfer oldun? Teklif yapan tek kulüp Juventus muydu, başkaları da var mıydı?" sorusuna "Evet, teklif yapan tek takım Juventus'tu. Juventus dünyanın en iyi kulüplerinden. O yüzden buraya gelmek için karar vermem çok zor olmadı. Arkadaşlarım ve meslektaşlarım oynamaya değer bir kulüp olduğunu söyledi. İtalya'daki en büyük kulüp" cevabını verdi.


Ronaldo'nun basın toplantısındaki açıklamaları şöyle:


"BENİM YAŞIMDAKİLER ÇİN VEYA KATAR'A GİDİYOR"
"Ben hayatımda her zaman rekabet istedim. Sporting, Manchester, Real ve şimdi Juventus. Rüya gibi bir kariyer. Bu yeni rekabetim de, diğerleri kadar güzel olacak. Mutsuz değilim, kariyerimin bu noktasında böyle bir kulübe gelmek benim için harikaydı. Artık 23 yaşında değil, 33 yaşındayım. Benim yaşımdaki futbolcular Çin'e veya Katar'a gidiyor. Ben ise dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan Juventus'a geldim. Ben onlar gibi değilim, onlardan farklı olduğumu göstermek istiyorum.


Ben, bugünü konuşmayı seven bir insanım. Hala çok gencim ve her zaman meydan okumalardan hoşlanmışımdır. Sporting Lizbon'dan Manchester United'a gittiğimde olduğu gibi. Şimdi Juventus'tayım. Bu yeni bir meydan okuma ve çok iyi hazırlandım. Juventus bana bu harika fırsatı verdi. Bu, kariyerimde yeni bir basamak. Juventus'un üst üste 7 şampiyonluk kazanması tesadüfi bir şey değil, beni istedikleri için onur duydum. Ve kulübü, daha da yüksek seviyeye çıkarmak istiyorum.


JUVENTUS TARİHİNE GEÇMEK İSTİYORUM
Real Madrid'de 9 yıl geçirdim, harikaydi. Yeni bir adım attım. Motive olmuş durumdayım, konsantrasyonum yüksek. Her zaman olduğu gibi en iyilerden biri olduğumu göstereceğim. Beni biliyorsunuz, hırslı biriyim ama yeni rekabetleri de seviyorum. Tarih yazmak istiyorum. Çok sıkı çalışarak iyi bir futbolcu olduğumu göstermek istiyorum. Hedeflerim var. Juventus tarihine geçmek istiyorum. Hayatımda her zaman zor hedeflerim oldu. Geriye dönüp başarılarımı konuşmak yerine, yeni başarılar için çalışmayı tercih ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 23:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3