banner38

DİRİFT'TE İBRAHİM YÜCEBAŞ RÜZGARI

banner32

DİRİFT'TE İBRAHİM YÜCEBAŞ RÜZGARI
banner41
banner37
banner23
KKTC Drift şampiyonasının ikinci yarışı dün gece Cemsa Sporting Center de görkemli bir gece yarışı ile yapıldı.

NEU Drift Team ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Klübü’nün ortaklaşa organize ettiği yarış Drift şampiyonasında yapılan ilk gece yarışı olması ile de şampiyonada ayrı bir yer edinmiş oldu. Cemsa Sporting tesislerinde akşamüzeri başlayan sıralama turlarının ardından, saatler 21:00’ı gösterirken ise ikili eşlemeler star alarak heycanın doruğa çıkmasına ve görsel şölenin başlangıcına sahne oldu. Yarışın gece olması ve serin havada yapılması seyirci yoğunluğunun da oldukça yoğun olmasını sağlarken, yarışın bir diğer önemli noktası ise Kanal T’nin bir drift yarışını canlı olarak ekranlara taşıyıp televizyon karşısında da izleyenlere keyifli anlar yaşatması oldu. Akşamüzeri başlayan sıralama turlarının galibi oldukça yüksek hıza sahip pistte Enver Haskasap’ın olurken onu İlk yarışın galibi Akay Akbil ikinci sırada ve üçüncü sırada ise eski KKTC şampiyonlarından İbrahim Yücebaş Takip etti.

Rakiplerini eleyerek finale kalan İbrahim Yücebaş ve çifte KKTC şampiyonluğu bulunan Enver Haskasap, yarışın finalinde oldukça çekişmeli sürüşlere imza atarken, bu çekişmeden galip çıkan ve ilk kez düzenlenen gece yarışının kazananı İbrahim Yücabaş oldu. Bu sonuç ile Enver Haskasap ikinci olurken, İzer Özvurulmuş ile Kerim Beşok arasındaki 3.lük yarışından galip ayrılan Kerim Beşok 3. İzer Özvurulmuş ise yarışı dördüncü olarak tamamladı. Sezonun ilk dirif yarışından galibiyetle ayrılan Akay Akbil gününde olmadığı yarışı dokuzuncu sırada tamamlarken ilk dörtlüyü 5. Olarak Ahmet Öksüzoğluları, 6. Sırada Halil Özgem,7. sıradaMehmet Akçen ve 8. Sırada ömer soyer takip etti. Yarış Near East Bank anasponsorluğunun yanı sıra Near East  Technology, Başman Grup, Döveç Constraction, Redbull, Dorona Turizm, Soydan Petrol, Les Ambasadeurs, Girne Üniversitesi, Park Palace, Malpas Hotel, Bigi Box, Vodafone, Master Management, Mobil1,Mardo Ice Cream veCookies sponsorlukları ile hayata geçirildi.

ENVER HASKASAPTAN DUYGULANDIRAN HAREKET

Gecenin finali ile ikincilik kupasının sahibi olan Enver Haskasap seyircilerin duygu dolu anlar yaşamasına sebep oldu. Haskasap kazandığı kupayı geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz ve Drift camiasının sevilen isimlerinden olan Yazgım Karakurt’ ailesine hediye Ederken kupa Yazgım’ın minik kızının ellerinde havaya kalktı. Bu hareketi sonrası büyük bir alkış Alan Haskasap kısa süre göz yaşlarına hakim olamadı.Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2018, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3