Sana seni anlatanlar senden bir parçadır!

Sana seni anlatanlar senden nasıl parçan olur düşünceleri ile algılayabilmek imkansızmış gibi gelebilir. Oysa her baktığın yer, yarattıkların ruhunun sana geri yansımalarıdır. Hayattan nasıl kazançlı olmak istersen yarattıklarına şöyle bir bak! Her biri o anlık ruhsal duygusal halini yansıtarak ortaya çıkıyorken benzersizliklerin gözle görülür farklılığı ile yansırken özde aynidir.

Ayni genleri taşıyıpta farklı olmak nasıl bir his?

Hücrelerin bölünmeleri, o anki ruh yapısına göre değişen yapısal değişiklikliklerdir mi desem. Olaylara daha dikkatli baktıkca göremediklerimi farkettikçe değişen hayata bakış açılarım beni uyandırıyordu. Nerede ne zaman ve nasıllar bu nedenle önemli. Kimliğimizin şifreleri ile oynadıkca altındaki nedeni Atalarımızda aradıkça, sorguladıkça ancak bulduğumuzu sanırız ama en önemlisi kendimizi keşfettikçe ortaya çıkan ve her seferinde kendimizdeki eksik olan parçalarımızı görerek uyanışa geçmektir.

Bugün kendini kendinde ararken “neden ben?” diye sölendiğimiz gelişmeler sonucu bizi olmamız gereken kimliğe, yaşadığımız olaylar bizi yönlendirecektir. Kendimizi kendimizde ararken hayattan dersler çıkartarak amaçsız gibi görünen her yansıyandan kendimize çeki düzen vererek görevlendirdiğimiz düzeltilmesi gerekecek olanı farketmektir.

O değişiklik ile kendimizi olduğu gibi kabullenerek imkansızlığı deşifre etmeden yaşayabilmektir. Eksik yada fazla diye bir şey düşünmeyin. “O olsaydı bunu yapardım” diye kendinizi kandırmayınız. Bugün takılıp kaldığın ve odaklandığın her olacak olanı para ile bir birine bağlayarak zamanını harcamamalısınız. Para olduğun her ortamda kazanılır, sadece değişiminle değiştirilen bulunduğun yer ve ortamında o anı yaşamalı ve içselleştirdiğin değişiklikleri kabul ederken derslerini alıp amacına bir adım daha yakın olduğunu sana hissettirecek kişilerle olmalısın. Herşeyi içselleştirdiğin de senden sana uzaklaştırdıklarını yeniden kazanmaya başlarsın.

Anlatmak istediklerimi sana farklı yollarla aktarıldığının farkındamısın. Her birimizin anlamak istediğine odaklı olması ve on nasıl inanmak istediklerinizle bilinçaltınıza aşıladığından sadece inandıklarınızla kalırsınız. Bilmece gibi gelebilir veya ne anlatmak stediğimin farklı yolları ile bir şekilde yine anlatabilir olduğumu görebilirsiniz. Dünyaya gelirken ayni anne ve babanın çocuklarının farklı kimlik taşıyor olması ayni anne ve babanın genlerinin bu kez farklı yönlerini taşımalarından başka ilginç bakış açısını yakalamamıza katkı olabiliyor. Farkına vardıkca kendimize daha çok değer ve önem vermeye başlarız hatda dünyadaki varlığımıza minnet duymaya başlarız.

Bugün değiştirilmesi gereken kendimizdeki inançlarla, algı, anlam, düşüncelerimizin yansıtmış olduğu frekansların o anki ruh halimize göre kimi zaman olumlu yada olumsuz olacaktır. Eğer hayatın lay lay lom gibi değerlendirerek sürekli benzer oyunun içerisindeki kendimizi yokladıkça ortaya bir çok kendimizden farklı kimliklerin türediğini anlarız. Neyi görmek istersek onu hayatımıza çekeriz. Nereden korkarsak onu yaratırız…

Gerçekler hayatın getirdikleridir. Deneme yanılmalarla her gün yaşadıklarımızla kendimize gelmeye çalışırız. Bir olayı detayı ile odaklanarak keşfederiz. Düşünceler zincirlerimizde kendimizi geliştirdikçe hayatı çözmeye başlarız.

11.11.2018

51/15/6

sorumlulukların üstesinden gelmek istersek en çok kendimizi yoklayarak bulacağımız yine kendimizi keşfettikçe anlayarak algılamaya başlarız. Hayatın her alanında kendimizi gösterecek ayna olan yansımalardan tıkalı olan yolları farkederiz. Ben senden sende benden gördüklerinden ne öğrenirsen açılan gelecek kapılarında yolunu bulursun.

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18