Sağlık Bakanlığı'ından yalanlama geldi

Sağlık Bakanlığı basında yer alan Mağusa Devlet Hastanesi göğüs servisinin kapatıldığı haberlerini yalanladı.

Sağlık Bakanlığı'ından yalanlama geldi
banner23

Bakanlıktan yapılan açıklamada bayram dolayısıyla hasta sayısında azalama olduğu bu denle daha yoğun servisler ile birleştirildiği bilgisi verildi.

Bayram sonrasında yeniden eski sitemine döneceğine dikkat çekilen açıklamada yapılan haberlerin doğru olmadığı ve motivasyonu düşürdüğü kaydedildi.

Yapılan açıklama şöyle:

Mağusa devlet hastanesinde dahiliye 2 servisi olarak bilinen, dahiliye ve aynı zamanda göğüs hastalarının tedavisine hizmet veren servisimizde , bayram dolayısıyla hasta sayısında azalma olmuştur.

Dahiliye 2 servisi bu nedenle personelin daha etkin çalışmasını sağlamak amacıyla 18 ağustos cumartesi günü itibarıyla her yıl olduğu gibi bayram süresince diğer servislerle birleştirilmiştir.

Şu an kesintisiz aynı hizmeti veren diğer yatılı servislerimizde tedavi alan hastalarımızın, bayram sonrası ve yeni müracaat eden hastalarla birlikte dahiliye 2 servisi tekrar açılacaktır.

Bu konuda Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürlüğü ve hastane yönetiminden tam bilgi almadan yapılan göğüs servisinin kapatıldığı yönünde yapılan haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte personelimizin motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu vesileyle halkımızı doğru bilgilendirerek esenlikler dileriz.”

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2018, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18