banner38

İlaç Devinden Kritik Karar!

banner32

İlaç Devinden Kritik Karar!
banner41
banner37
banner23

Fransız ilaç devi Sanofi, geliştirmekte oldukları mRNA tipi Kovid-19 aşısı ile ilgili çalışmaları durdurma kararı aldığını açıkladı

Fransız sağlık grubu, bunun yerine İngiliz ortağı GlaxoSmithKline ile toplu denemelerin devam ettiği daha geleneksel protein bazlı yaklaşıma dayalı olan bir Kovid-19 aşı adayını piyasaya sürme çalışmalarına odaklanacak.

Sanofi'nin, Translate Bio'yu devralmasının bir parçası olan mRNA aşısının klinik gelişimini bırakma kararı, bugün açıklanan olumlu Faz I/II çalışma ara sonuçlarına ve katılımcıların kan okumalarının güçlü bağışıklık reaksiyonu göstermesine rağmen alındı.

Ancak Sanofi, ortaya çıkan sonuçların şirketi yalnızca teknolojiyi grip ve diğer hastalıklara karşı potansiyel bir aşı olarak kullanma çalışmalarını sürdürmeye teşvik ettiğini ve onaylanmış iki mRNA aşısının güçlü pazar varlığı nedeniyle Kovid-19 alanından vazgeçtiğini açıkladı.

Sanofi Pasteur'un küresel araştırma ve geliştirme başkanı Jean-Francois Toussaint, "Bu sonuçlar, mRNA geliştirme programlarımız için önümüzdeki yolu açıkça belirlemeye yardımcı olacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3