Corona virüsünde korkutan gelişme: Aşı testleri durdu

Dünya çapında 38 milyondan fazla insana bulaşan corona virüsü salgınıyla mücadelede kritik bir gelişme yaşandı... Aşıya en yakın şirketlerden biri olan Johnson & Johnson, katılımcılardan birinde "tanımlanamayan bir rahatsızlık" belirlenmesiyle birlikte aşı denemelerine ara verildiği duyuruldu.

Corona virüsünde korkutan gelişme: Aşı testleri durdu
banner23

Geçen aylarda AstraZeneca ve Oxford Üniversitesi’nin aşı denemelerine ara verilmesinin ardından bugün de uluslararası kamuoyunun en büyük aşı umudu olan Johnson & Johnson’dan kritik bir açıklama geldi.

ABD’nin New Jersey bölgesinde merkezi bulunan şirket, klinik deneylere ara verildiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, klinik denemeler sırasında gönüllülerden birinde “tanımlanamayan bir rahatsızlık” ortaya çıktığı için bu kararın alındığı belirtildi.

İsmi açıklanmayan gönüllünün sağlık durumunun incelendiğini açıklayan şirket, detaylı bir bilginin soruşturmadan sonra verileceğini duyurdu.

GÜVENİLİRLİĞİ SORGULANIYOR

Yapılan açıklamada, “Covid-19 aşısı için klinik gelişme verilerini en şeffaf biçimde paylaşmak istiyoruz. Aşının yan etkileri her ne kadar ciddi de olsa klinik çalışmaların bir parçasıdır, özellikle bu tür geniş kapsamlı çalışmalarda” dedi. J&J açıklamasında katılımcının hastalığının şirketin klinik ve güvenlik hekimlerinin yanı sıra bağımsız bir veri ve güvenlik izleme kurulu tarafından da değerlendirildiğini ve incelendiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18