Namaz kılan insanları eleştirmek yakışmadı

Ne zamandan beri bayramda  namaz kılmak için ibadetlerini yerine getiren insanları eleştiren hatta aşağılayan bir toplum olduk biz ? 

Özümüze, kültürümüze sahip çıkalım yok olup gitmeyelim diye bas bas bağırmıyor muyuz? 


Bizim özümüzde dini inançlarımıza da sahip çıkmak vardır.  Toplumu ikiye bölmeye çalışmak, gönlünden geldiği için camiileri dolup taşıran insanları eleştirmek, ötekileştirmek ise yobazlığın ta kendisidir.  


Rahmetlik babam da her cuma sağlığı ve işi müsaade ettiği sürece gider ve namazını kılardı.  Ne yobazdı ne de başka insanların dini inançlarına müdahale eder eleştirirdi. 


Bize öğrettiği insanların dini inançlarına saygı duymamız, insanları hayata bakışları, tercihleri , yaşam tarzları ile yargılamamaktı.


Bu kadar rahatsız isek gelin kamuda o dini tatiller kaldıralım,  gelin buradan koşarak kliselere gidip vaaz dinleyenleri de yerden yere vuralım.  


Geldiğimiz son nokta üzücüdür.  Mübarek bayram günlerinde namaz kılan insanları yermek bizi birleştirmez, toplum olarak gerginlikten ötekileştirmekten başka hiçbir işe yaramaz . 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan beyazyüz
Ayhan beyazyüz - 1 yıl Önce

Teşekürler kardeşim aklın yolu bir bu ülke 1974 e.kadar dayandıysa dini ve milli duyguları ile direnmiştir tekrar teşekkürler

Talip Sancar
Talip Sancar - 1 yıl Önce

Bu ülkede sizin gibi insanların var olması bizleri sevndirmiştir . Biz dini islam olan müslüman bir toplumuz hem müslmanız diycegiz hemde müslümanlıgın emir ve yasaklarını uygulayana yobaz diyeceğiz öylemi asıl yobaz bunlara karşı çıkandır

Melda Akın
Melda Akın - 1 yıl Önce

Biz müslümanız ve dinimizi yaşatmalıyız Dinin getirdiği vazifeleri yapmalıyız

Didem Gürsoy Savim
Didem Gürsoy Savim - 1 yıl Önce

Dini milli tüm tatiller kalksın. Benim eleştirim yolu kapatmalarıdır. Acil bir durum olsa Polis itfaiye ambulans nasıl geçecek insanları ezerek?

Ercan köz
Ercan köz - 1 yıl Önce

Ambülans geldiği zaman namazı yarıda bırakıp yol verecek kadar insandır o namaz kıldanlar.Dini bütün tatilleri kaldıralım da kamudakiler biraz daha çalışsınlar halka verimli işler yapsınlar.Milli ve dini bayramları eleştirmekten uzak durun artık.Halkin sınır uçlarıyla oynamaktan vazgeçin.........

Rauf Deniz
Rauf Deniz - 1 yıl Önce

Biz Müslümanız..! 1000 senedir İslam'ın bayraktarlığını yapan necip Türk milletinin ,Kıbrısımızı feth eden Hala Sultan'ın ve Lala Mustafa Paşa'nın torunlarıyız. Şanlı bir milletin evlatları olarak ne zamandan beri Rumlar gibi ,Ingilizler gibi ezandan ,namazdan rahatsiz olur olduk..? Unutmayin 74 öncesi bizi ne olduğumuz için katlettiler? Biz kimsenin inancina karismadik.Ama kimliğimize ya da inancimiza kim karişmaya kalkarsa cevabini misliyle alır. Eleştiren varsa ,memnun olmayan varsa palikaryalarin yanina ya da kralice'nin yanina gidebilir. Biz buradayiz ; hem de kiyamete kadar..!

yasemi öztürk
yasemi öztürk - 1 yıl Önce

bır konu bu kadar güzel özetlene bilirdı. tebrik ediyorum

banner19

banner1

banner3

banner18