Atagül'den korkutan açıklama, ölüm riski var!

Bir süredir sağlık sorunlarıyla uğraşan ve geçtiğimiz günlerde sette rahatsızlanan Neslihan Atagül'e 'geçirgen bağırsak sendromu' teşhisi konmuştu. Hastalığının ilerlemesinin ardından rol aldığı diziden ayrılmak zorunda kalan Atagül'le ilgili uzmanlardan ciddi uyarılar geldi. Daha önce eşi Kadir Doğulu da bağırsak rahatsızlığı geçirdiğini açıklarken uzmanlar ölüm riskinin olduğunu söyledi.

Atagül'den korkutan açıklama, ölüm riski var!
banner23

Son dönemde hayli kilo veren Neslihan Atagül Doğulu, geçtiğimiz hafta sette geçirdiği rahatsızlık sonrası apar topar hastaneye kaldırıldı.'Geçirgen bağırsak sendromu' teşhisi konulan 28 yaşındaki oyuncu, önceki gün de "Vücudum tolerans göstermedi, biraz dinlenmeye ihtiyacım var" diyerek rol aldığı diziden ayrıldı. Neslihan Atagül'ün hastalığı, eşi Kadir Doğulu'nun geçtiğimiz aylardaki sözlerini hatırlattı. 38 yaşındaki oyuncu, bağırsaklarından sorun yaşadığını ve 'irritabl bağırsak sendromu'yla boğuştuğunu açıklamıştı. Uzman isimler bağırsak hastalığının ciddi bir sağlık sorunu olduğunu ve ölüm riskinin bulunabileceğini belirtti. 

UZMANLAR BAKIN NE DİYOR!

Prof. Dr. Osman Erk: Mide-bağırsak sistemi dış dünyanın içimizdeki uzantısıdır. Bağırsak hücrelerinin sıkı sıkı dizili olmaları gerekir. Bağlar, "zonulin" adlı bir protein ile kontrol edilir. Gluten, çevresel toksinler, kimyasal maddeler, zararlı gıdalar zonulin'ini artırır.

"ÖLÜMCÜL TEHLİKEYE NEDEN OLUR"

O zaman da bağırsak hücrelerini koruyan bağlar gevşer. Bu da geçirgen yani sızdıran bağırsak sendromuna yol açar. Ölümcül tehlikeye neden olur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18