Warning: main(/home/haberal/public_html/tr): failed to open stream: No such device in /home/haberal/public_html/_boot.php on line 0

Warning: main(): Failed opening 'tr' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/haberal/public_html/_boot.php on line 0
Haberal Kıbrıslı Gazetesi - Haber Merkezi
Kıbrıs Haberleri Tümü

Babasının Yanına gitmek istedi!

Babası Raif Denktaş’ın mezarı başında kendini vurarak intihar girişiminde bulunan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Can Denktaş hayatını kaybetti.

16:15
Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Can Denktaş, bugün öğleden sonra babası Raif Denktaş’ın mezarı başında kendi kendini vurarak intihar girişiminde bulundu.

Polisten ve diğer kaynaklardan elde edilen bilgilere göre olay sonrası Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Can Denktaş’ın ameliyatı halen devam ediyor.

16:40
Babası Raif Denktaş’ın mezarı başında kendini vurarak intihar girişiminde bulunan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Can Denktaş’ın Yakın Doğu Hastahanesi’ndeki ameliyatı sürüyor.

Ağır yaralı olarak saat 15.40’da Yakın Doğu Hastanesi’ne götürülen Can Denktaş, ameliyatı devam ederken, Can Denktaş’ın amcası DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, DP Milletvekili LTB Başkan Adayı Mustafa Arabacıoğlu ve ailesi hastanede bekliyor.

17.15 
Saat 17.15 sıralarında ise Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Can Denktaş'ın durumu hakkında bilgi almak üzere YDÜ Hastanesi'ne geldi.

KKTC ve Türkiye basını yanında hastaneye ziyaretçi akını ise devam ediyor.

18:00
Babası Raif Denktaş’ın mezarı başında ağır yaralı olarak bulunan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın torunu Can Denktaş’ın Yakın Doğu Hastanesi’ndeki ameliyatı sürüyor.

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen 18.00 sıralarında düzenlediği basın toplantısında, Can Denktaş’ın acil olarak 15.40 sıralarında YDÜ Hastanesi’ne getirildiğini ve hastaneye getirildiğinde karın (batın yaralanması) teşhisiyle acilen ameliyata alındığını söyledi.

Erkmen, Denktaş’ın durumunun stabil olmakla birlikte, ameliyatının 1-2 saat daha zaman alabileceğini, gerekli açıklamaların ameliyatın ardından doktorlar tarafından yapılacağını söyledi.

Tek kurşun
Öte yandan Polis basın subaylığından elde edilen bilgiye göre, Can Denktaş, Lefkoşa Mezarlığı içindeki Aile Mezarlığında bulunan babası Raif Denktaş’ın mezarı başında tek kurşunla kuvvetle muhtemel intihar girişiminde bulunarak ağır yaralandı.

Olayla ilgili polis soruşturmasının devam ettiği belirtildi.

18:10
YDÜ Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Can Denktaş’ın kazanın yaklaşık 10-15 dakika sonrasında hastaneye getirildiğini ve getirildiğinde, şok tablosu görüldüğünü söyledi.

Kaptanoğlu, Denktaş’ın ameliyatının devam ettiği sıralarda, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kurşunun hem bağırsaklarda, hem ana damarda yaralanmaya sebep olduğunu, bu yaralanmaların, cerrahlar, kalp damar cerrahları tarafından onarıldığını, kurşununsa omurgaya denk gelmesine rağmen kendi tahmininin omur ilik yaralanması olmadığı yönünde olduğunu söyledi.

Erkan Kaptanoğlu, şu an ameliyat sırasında şok tablosunun toparlanma durumu gösterdiğini, hayati tehlikeninse devam ettiğini bildirdi.

Yapılacak tomografinin ardından kurşunun nerede olduğunun görülebileceğini söyleyen Kaptanoğlu, birkaç gün hayati tehlikenin devam edebileceğini, bunun ameliyat sonrası gelişebilecek herhangi bir komplikasyona bağlı olarak düşünüldüğünü söyledi.

Kaptanoğlu, Can Denktaş’ın olayın hemen ardından, ailesi tarafından hastaneye getirildiğini ve kurşunun karnının orta kısmından içeriye doğru giriş yaptığını kaydetti.


20:30
Can Denktaş’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
Hastane yetkililerinden alınan son bilgilere göre, ameliyatı henüz devam eden Can Denktaş’ın sağlık durumu ciddiyetini sürdürürken, yakınları ve sevenlerinin endişeli bekleyişi de devam ediyor.

Bu arada Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun YDÜ Hastanesi’ne gelip yetkililerden bilgi alıp ayrılmasından sonra, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da hastaneye geldi. Bir süre hastanede kalarak yetkililerden bilgi alan Büyükelçi Akça’da basına her hangi bir açıklama yapmadan hastaneden ayrıldı.

21:15
Can Denktaş’ın ameliyatının tamamlandığı ancak sağlık durumunun çok ciddi olduğu bildirildi.
YDÜ Hastanesi Başhekimliği’nden yapılan son açıklamaya göre, Can Denktaş’ın 6 saat süren ameliyatı saat 21.00 sıralarında tamamlandı.

Yoğun Bakım Servisi’nde takibe alınan Can Denktaş’ın hayati durumunun çok ciddi olduğu belirtildi.

21:45
Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş, torunu Can Denktaş’ın intihar girişimi sonrası acil olarak İstanbul’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldi.

Tekerli sandalyede saat 21.30 sıralarında Yakın Doğu Hastanesi’ne getirilen ve çok üzgün olduğu görülen Aydın Denktaş, torununun yoğun bakımda tutulduğu sekizinci kata çıkarıldı.

Denktaş ailesinin büyükleri sekizinci katta, hastaneye akın eden çok sayıda yakınlarının endişeli bekleyişi de hastanenin giriş katında sürüyor.

01:30
6 Saatlik operasyon geçiren Can Denktaş, yoğun bakım ünitesinde takip ediliyordu. 

Yapılan tüm müdahalelere rağmen Can Denktaş hayatını kaybetti.

Hastane yönetimi Denktaş'ın saat 01.20'de hayatını kaybettiğini bildirdi.

Twitter da paylaştığı son mesajı kendi bestesi olmuştuYorumlar
 • Abdullah Üçgöz

  bir aileye bu kadar acı çok fazla..bizler yürekten paylaşsak bile geriye kalanı dayanılmaz kılıyor. sabırlar ailesine ve rahmet kendisine...

 • ünal aydoğan

  allah'ım mekanını cennet eylesin dualarımızı kabul etsin, acınızı sizinle paylaşıyoruz allah güç versin denktaş ailesine ve yakınlarına.

 • ENVER ANMAK

  allah rahmet eylesin allah taksiratını af etsin geride kalan lara allah sabır versin tüm sevenlerinin başı sağ olsun emir allahtandır.

 • AYHAN KOREL

  bu kokusmus duzende bu faizlerin fahis sekilde kullanildigi sistemde hala daha ucuyoruz diye cikip naara atan ve sereften bahsedenlere bir can cok azdir. daha cok can'lar gider ama, bizi yonettigini zannedenler hala daha uctugumuzu soylemekten de geri kalmazlar. yaziklar olsun bize ki hala daha gozlerimizi megalomanlik burumus ve hala daha bana dokunmayan yilan bin yasasin diyebilecek kadar korlesmisiz. yaziklar olsun. yillarca rum ve yunan capulcularina gogus gerip kendimizi ispatladik ama bu birkac agzi kokan capulcuya teslim olduk. :((( biz nereye gittigimizin daha farkinda degiliz:(((( basimiz sagolsun can gitti ve daha cok can'lar gidecek. isiklar ustune olsun.

 • Hanife galatyali

  we in london are very upset to hear the sad news of cans death.may he rest in peace.our sincere condolences to all the family.

 • SALIH MAKINISTOGULLARI

  hiçbir insana, hiçbir gencimize, hiçbir şekilde ve hiçbir sorun karşısında böyle bir tercih ve terkediş yakışmaz; zaten hiçbir sorun da çözülmüş olmaz... kendine de sevenlerine de kendisine ihtiyacı olan herkese de yazık olmuş:((( can'a allahtan rahmet tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı dilerim...

 • SERDAR KİŞMİR

  aydınlıklar içinde olsun yaslı ailesine metanet diliyoum söylenecek sözlerin bittiği yerdeyiz böyle olmamalıydı

 • suleyman

  ne olacak. yani herkes boyle intiharmi edecek. yoksa memleketlerini birakip kacacakmi. bu is son olmayacak

 • Ali

  tüm ailesinin ve sevenlerinin başı sağolsun

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz