banner38

Pir'in ertelenen sergisi açılıyor

banner32

Ressam Güner Pir’in, Kültür Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştireceği “Sözcükler” isimli sergisi, 18 Aralık Salı günü açılıyor. 

Pir'in ertelenen sergisi açılıyor
banner37
banner23

Ressam Güner Pir’in, Kültür Dairesi’nin katkılarıyla gerçekleştireceği “Sözcükler” isimli sergisi, 18 Aralık Salı günü açılıyor. 
Kültür Dairesi Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İsmet Vehit Güney Sanat Merkezi’nde yer alacak sergi, sergi saat 18.00’de açılacak. 
“Sözcükler” isimli resim sergi, ülkede yaşanan doğal afet ve can kayıpları nedeniyle ertelenmişti.
RESİM, ŞİİR VE MÜZİK BULUŞMASI…
Ressam Güner Pir, sergisinde, şairlerin sözcüklerinden yola çıkarak yaptığı resimleri “Sözcükler” adı altında sanatseverlerin izlenimine sunacak. 
Güner Pir’in “Sözcükler” isimli resim sergisinde, Yaşar Ersoy yönetiminde, Oskay Hoca’nın müziği eşliğinde, resimlere konu olan şiirlerden kurgulanan “Sözcükler Şiir Dinletisi” de Tamer Ekendal’ın hazırladığı sinevizyonla birlikte sunulacak.
Ahmed Arif, Cemal Süreyya, Faize Özdemirciler, Fikret Demirağ, Filiz Naldöven, Hilmi Yavuz, Murathan Mungan, Neriman Cahit, Özdemir Asaf ve Sabahattin K. Ateşal’ın şiirlerini ise Barış Refikoğlu, Döndü Özata, Melihat Melis Beşe, Umut Ersoy ve Yaşar Ersoy seslendirecek.
Ülkede bu konsept ve kapsamda ilk kez açılacak olan resim sergisinde, şairlerin sözcüklerinin Ressam Güner Pir’in elinde nasıl resmedildiği, renge, biçime, görsel imgeye nasıl dönüştüğü tuvale yansıyacak. 
Ressam Güner Pir, “Ayrılık”, “Hüzün”, “Yalnızlık”, “Yorgun Kıbrıslı”, “Şeher” , “Parçalanmışlık” ve “Yurdunun Yitirilen Değerlerine Özlem” gibi temaları, duyarlılık ve incelikle ele alırken, ülkesinin ve insanının meselesine de “Kadın” perspektifinden yola çıkarak “Sözcükler” resim sergisini sunacak.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18