Ferhat Atik’e bir ödül daha

İngiltere’de 2019’un en iyi kitabı seçilen “Kendi Divanından Bir Psikanalist” kitabı, yazarı Ferhat Atik’e 2020 yılının ilk günlerinde önemli bir prestij daha kazandırdı.

Ferhat Atik’e bir ödül daha
banner23

Kıbrıslı Türk yazar Ferhat Atik, biyografi birikimleri ve yazdığı biyografi kitaplarının uluslararası standartlarca kabul görülmesi sonrasında, dünyanın yazar organizasyonları arasında en prestijli kurumlarından olan Dünya Biyografi Yazarları Birliği’ne kabul edildi. 

Tüm dünyadan yaklaşık 150 yazarın yer aldığı birlik, uluslararası kriterler yanında, bir çok incelemenin ardından, uzun süren bir çalışma ile yazar seçerek kaydını yapıyor. Ferhat Atik, bu uluslararası yapının üyesi olan ilk yazarımız oldu. 

Biyografi alanında 3 belgeseli ve 4 kitabı bulunan Ferhat Atik’in kitabı, hatırlanacağı gibi; 2019 yılının son ayında, İngiltere’de belirlenen en iyiler sıralamasında, biyografi alanında dünyaca ünlü bir çok yazarı geride bırakarak, İngiltere’nin en iyi kitabı seçilmişti. Türkçesi Türkiye’de satışa çıkan “Kendi Divanından Bir Psikanalist” kitabının Ingilizce versiyonu, İngiltere’nin önemli yayın grubu Phonix tarafından basılmış, önce Karnac Sıralaması’na en üst basamaklara çıktıktan sonra, Aralık 2019’da ise, editör ve otoritelerce yılın en iyi kitabı seçilmişti.

Dünyaca ünlü, politik psikoloji dehası kabul edilen Prof. Dr. Vamık Volkan’ın hayatını ve meslek deneyimini konu alan kitap, İngiltere’nin ardından, önce Kanada ve Amerika’nın tüm eyaletlerinde, satışa çıktıktan sonra, şimdi de tüm Avrupa’da raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.  

Önceki ödülleri ve Uluslararası Biyografi Yazarları Birliğine kabulu konusunda yorumunu istediğimiz yazar Ferhat Atik, "ödül ve bu tür onurlandırmaların, kendisiyle yarışında motivasyon olduğu kadar, hep daha iyisini yapmak için yeni hedefler ve bir o kadar da korku getirdiğini” vurguladı. Ayrıca yazar, yakın zamanda en az bunlar kadar önemli bir kaç gururu daha toplumsal ölçekte paylaşacağını duyurdu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18