Korku kontrollerinizin değişimi

Korku kontrolünüzü kaybederekyerine öfke, endişe ve daha bir çok farklı algılarla kendinizi nasıl enerji içinde hissettiğinizi farkedemezsiniz bile. Herşey bir anda gelişir ve sen hiç bir şey anlamazsın bile. Bu ben değilim? Peki bu neden oldu?

Her ne olursa olsun yaşamınızın tümü size kendinizden başka bir “sen” daha yaratarak ortaya çıkan her hissin arasında kaybolursunuz. Bedenen farklı olsanda bir de ruhunun enerjisi ileyDuygunuzda sıkışmış geçmiş yaşamınızla sözleşme ve kontratlarınızın gün yüzüne çıkışı ile bir şeyleri anımsatıyor olması da diyebiliriz.

Duygularınızı yoklamayı deneyin. Hangi yaşam zaman veya mekanlardan geçmişinde her ne yaşamışsan ve bugün seni bir anda tetikleyen bu inancının gün yüzüne çıkışından farklı bir hisse uyandırılıp silkelenmiş deolabilirsiniz. Sakin kendinle kalarak değerlendirmeye başlayacağın var edilen kodlarınızdır. Neyi alıp kabullenemediklerinin hesaplanması gerekir. Korku kontratlarınız veya sözleşmelerinizin yüzleştikçe değişebileceğini anlamışsınızdır.

Korku endişelerin başlıca nedeni nedir? Geçmişten gelen ancak hatırlamadığınız ve yüzeye bir anda çıkan volkan gibi patlayarak ufak tefek kırıntılarınızın bilinçaltınızdaki kayıtlarıdır.

Herşeyin normal seyirinden çıkıp farklı bir rotaya sapmaya benzer. Sudan çıkmış balık gibi davranırsınız. Hayatınız sanki filim şeridi gibi gözünüzün önünden gelip geçer ve sen kendini kendinde arayarak hayattan nedenlerine göre değişimlerinden kontrolsüz gelişen bir yaşam rotası ile karşı karşıya kalırsınız.

“Zor” dediğiniz ve değişmez olanın ardındaki kaynak!.. Her birimizin çevresinde olup bitenlerden ipucunu yakalaması gerektiğidir. Bugün kendini silkeleyen sensin ve bir anda değiştiren de kendinsin.

Birileri duygunu küçük de olsa tetiklemeye başlar, ona neden olan ise bir anlık duygunuza sıçrayan kıvılcımdır. O da geçmişten gelen kırıntılardır. Dokunuşlar ile sonrasında farklı başka değerlerinizle gündemde kalmaya başlarsınız.

Artcı depremler gibidir küçük dokunuşların büyük değişimi. Bir anda sıçrayış yapar ve bir anda başka bir kontratın içinde kalarak yaşamaya başlarsınız. Her bir değişimle değişen hayatların diğer yüzü ile karşılaşırsınız. Işte öyle bir an seni kendinle sınar ve değiştirmeye başlarsınız.

Korku kontrollerinizin değişimi! Bir an gelir ve bir anda geçer belki. Olaylar her birimizi farklı etkiler vede tetikler. Her birimizin çevresindeki yaratımlarının kaynağı kişiselleştirildiğinden sorunların daha çok üstesinden farklı ve başka gözle irdelenmiş inançların, inadın, korku sebep ve nedenlerinin gün yüzüne çıkmadan evveli vardır. Kim nereden bilebilir ki geçmişinden gelenleri. Kimse bu denli kıymetli olacağını bilemez. Sınırlarla çizgimizi zorlayamayız belki oysa sınırların çevresindeki döngülerimizin tamamlanma süreçleri ve değişim evrelerindeki kimyamızın bir sonrakine borçlu geçip geçemesinden bugün o duyguyu içimizde hissediyoruz.

Yıllarca sorguladığım ve araştırdığım bir nedenden dolayı onunla ilgili en küçük bir nedenle silkeleniyordum ama bugün ilk kez farklı bir duygu içinde anlam veremediğim şekildeydim. Bir anda ani gelen bir sıcaklık, öfke ve ardından dilime dolanan tekerlemeler gibiydim. Cümlelerle beynim durmuştu. Bir anda beynim durdu ve bir süre yalnız kalmalıydım. O süreçte sakinleşmiştim. Para alış veriş esnasında söz konuşu alma verme olduğu için kendimi kabullenmiş duygum ile hissetmeliydim. Bir yanım evet derken diğer yanım hata yapmamak uğruna ordan ayrılmadan evvel emin olmak istemiştim. Engellerim vardı anlam veremediğim, bilmediğim ve sorumluluklarımın pençesinden çıkarken daha iyisi için odaklanıyordum.

Bende tetiklenen bu duyguma teşekkür ederim. Korku endişe kontrollerimin farkındalığında olduğum için zamanın akışından mutluydum. Her gün bir şeyler öğrendikçe değişen duygularımızda hapsettiğimiz kodların tekrar gün yüzüne çıkışı mirasımızdır. Kimse için hiç bir şeyden başka bir neden veya sebeple olmamalıdır.

Bugün eğer küçük ama büyük deprem yaşamışsam buna neden olan tetiklenmelerimizdir.

Sağlıklı sıhatli huzurlu ve de mutlu olmayı seçiyorum ve teşekkür ederim.

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18