Zorlu Töre, Vakıflar İdaresi'ni ziyaret etti

Zorlu Töre, Vakıflar İdaresi'ni ziyaret etti
banner23

Cumhuriyet Meclisi Başkan Vekili Zorlu Töre Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim F. Benter'i ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu. Maraş’ın vakıf arazileri üzerinde kurulu bir kent olduğunu söyleyen Prof. Dr. İbrahim F. Benter vakıfların mal sahibi Rumların da kullanım hakları olduğunu ifade etti.

Vakıf mallarının devredilemeyeceğini, kullanıcıların değişebileceğini, kullanım hakkı başka mülkiyet hakkı başkadır diyen Vakıflar Genel Müdürü bu hakkın mahkemeler yoluyla da tescil edildiğini vurguladı.

Meclis Başkan Vekili Zorlu Töre ise Vakıflar İdaresi’nin vakıf mallarına sahip çıkmasının şart olduğunu, vakıf edenlerin hayır amaçlı vakıf ettiklerini vurguladı. Envanter sayımının yeniden yapılmasının sonucunda Maraş Gazimağusa Belediye hususları içinde yerleşime açılmasını hem mal sahiplerinin hem kullanıcıların haklarının verilmesini arzuladıklarını söyledi.

Bugüne kadar Maraş’ın kapalı kalmasının büyük bir hata olduğunu söyleyen Zorlu Töre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin egemenliği altında Maraş’ın bir an önce yerleşime ve turizime açılmasını dileriz dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18