Yusuf Avcıoğlu, Bakan Erhan Arıklı hakkında hukuki süreç başlattı

banner32

Yusuf Avcıoğlu, Bakan Erhan Arıklı hakkında hukuki süreç başlattı
banner23

KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun eski üyelerinden Yusuf Avcıoğlu ile Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı arasındaki tartışma, yargıya taşındı.

Arıklı’nın, hem kendisi hem de birlikte görev yaptığı KIB-TEK Yönetim Kurulu üyelerine yönelik sözleri ve iddialarıyla ilgili bugün hukuki süreç başlattığını açıklayan Avcıoğlu, “kendisine yapmış olduğu önceki açıklamaları tekzip eden ve özür içeren makul bir yazılı açıklama yapmak üzere üç gün süre tanımış bulunmaktayız” dedi.

Avcıoğlu, üç gün içerisinde, Arıklı’nın özür içerikli bir açıklama yapmaması halinde, hukuki sürecin ilerletileceğini ve dava dosyalayacaklarını ifade etti.

Avcıoğlu, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı'nın, 2018 yılından başlamak üzere birlikte görev yaptığım KIBTEK Yönetim Kurulu Üyelerine yönelik, son dönemde ise doğrudan şahsıma yönelik hakarete varan sözleri ve asılsız iddiaları vuku bulmuştur.

Geçtiğimiz hafta sonu belgeler ile birlikte yapmış olduğum açıklamada da belirtmiş olduğum üzere, bugün itibarıyla hukuki süreci başlatmış bulunmaktayım.

Tüm yasal haklarımı saklı tutmakla birlikte, kendisine yapmış olduğu önceki açıklamaları tekzip eden ve özür içeren makul bir yazılı açıklama yapmak üzere üç gün süre tanımış bulunmaktayız.

Bu süre içerisinde bu yönde bir gelişme olmaması halinde, hukuki süreci ilerleterek dava dosyalayacağımızı da belirtmek isterim.

Kamuoyunun bilgisine...”

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 15:50
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18