Yenikent sakinleri Başkan Benli'ye sordu

Yenikent sakinleri Başkan Benli'ye sordu
banner23

Yenikent İnsiyatifi adına açıklama yapan bölge sakini Bülent Ecevit, Yenikent Özker Özgür Caddesi üzerine yapılacak köprū inşaatının verilen sürede tamamlanmadığını belirtti. Bülent Ecevit, köprü inşaatının vaat edilen sürede tamamlanmasından dolayı Yenikent bölgesinde yaşayanların mağdur olduğunu savundu. Ecevit, köprü inşaatı ile ilgili Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’ye Yenikent İnsiyatifi adına bir takım sorular sordu.

İşte Yenikent İnsiyatifi adına yapılan açıklama ve Gönyeli Belediyesi'ne sorulan sorular:

YENİKENTLİ MAĞDUR!

BİZ DE Mİ KENDİMİZİ ZİNCİRLE BAĞLIYALIM!

ÖZGÜRLÜK KÖPRŪSÜ NE ALEMDE!

Şubat ayı sonunda veya Mart ayı başında imzalanan sözleşmeyle birlikte Yenikent Özker Özgür caddesi köprū inşaatına başlanmıştır.

İdari şartnamede

" İnşaat Süresi

Yapım İşinin süresi 30 takvim günüdür. İşin süresi, yer teslimi yapıldığı gün dahil olacak şekilde başlar..."

Gönyeli Belediyesi web sayfasında

"45 iş gününde tamamlanması hedeflenen köprünün maliyet de 735 bin 690 TL olarak duyuruldu."

(Gün niteliği ve niceliği Gönyeli Belediyesi verilerinden alınmıştır. )

Buna göre hep birlikte hesaplıyalım:

Mart'da 15 takvim 10 iş günü

Nisan mücbir sebep Kapalı

Mayıs'da 26 takvim 12 iş günü (inşaat 5 Mayıs açılış)

Haziran 30 takvim 22 iş günü

Temmuz 31 takvim 21 iş günü

Toplamda Nisan hariç yüklenici Lehine en iyimser hesaplamalarla

102 takvim, 65 de iş günü geçmiştir.

Bu bağlamda inşaat sahasında gördüklerimizle birlikte sormak bizim hakkımız, iyi idare yasası bağlamında cevaplamak da İdare (Belediye) namına sayın Benli'nin yükümlülüğüdür sanıyoruz.

1.Şartnamede yer alan gün nitelik ve niceliği ile basın veya Belediye haber platformlarında yer alan nicelik ve nitelik neden farklıdır.?

2. Her köprū ve/veya alt geçit inşaatında sürelerin uzamasıyla, maaliyelerde artış ihtimali olmakla birlikte halka eziyet çektirme, herşeyi en iyi bilen gören, belde insanına kulaklarını kapatmış tutum ve davranış motifinizde genel bir temayül halini alarak kurumsallaşmışmıdır.?

3. Köprü inşaatında Eğer hukuksal bir problem varsa bunu 2019 Ocak ayında inşasına başlama sözü verdiğiniz bu projeye neden 14 ay gecikmeyle başladınınız

4. iki ayı geçkin süredir köprū inşaatı kaderine terk edilmiştir. Bu süre zarfında kontrölörler tarafından kontrol edilmişmidir.? Dökülen betonun sulandığı vakimidir.? 2 aydan fazladır su içindeki ve açıktaki demirler görülmüşmüdür.

5.Alet,makina parkı ve personel sayısı muhtemel sabit olan yükleniciye süre uzatımlarıyla birlikte farklı sözleşmeleri de gerçekleştirme imkanı tanınarak haksız rekabet için zemin yaratılmaktamıdır ?

6. Bizde mi zincirle kendimizi köprüye bağlayalım? Sonuç alabilir miyiz ?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18