'Yasak bölge olduğunu bilmiyorduk'

'Yasak bölge olduğunu bilmiyorduk'
banner23

Güney Kıbrıs’tan önceki gün gezmeye gelen ve Kapalı Maraş Bölgesi’nde çekim yaptıkları gerekçesi ile tutuklanan Rus çift kendini savundu


Güney Kıbrıs’ta yaşayan ve KKTC’ye gezmeye gelen Rus uyruklu Ruslan Kalevenko ile eşi Elvira Kalevenko önceki gün ülkeye giriş yaptıktan kısa bir süre sonra Kapalı Maraş’ta çekim yaptıkları gerekçesiyle tutuklanarak dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Mahkeme, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek 2 gün tutukluluk emri verdi.

Görüntüler incelenecek

Gazimağusa Adli Şube’de görevli polis memuru, Rus uyruklu karı koca zanlının 23 Temmuz tarihinde yasal bir şekilde ülkeye giriş yaptıktan sonra Gazimağusa’da bulunan ve birinci derecede askeri yasak bölge olan Kapalı Maraş’ta hem cep telefonu hem fotoğraf makinesi ile fotoğraf ve video çektiklerini söyledi.

Zanlıların aynı gün askerler tarafından tespit edilerek tutuklandığını, ellerindeki tüm cihazların emare olarak alındığını kaydeden polis,  fotoğraf makinesi, cep telefonları ve dron içindeki görüntülerin inceleneceğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.

“Tatile geldik”

Mahkeme zanlılar hakkında 2 gün tutukluluk emri verirken söz alan Ruslan Kalevanko; “Gezmek için geldik. Güney Kıbrıs’ta yaşıyoruz. Doğum günüm olduğu için tatile geldik. Çektiğimiz yerine yasak olduğunu bilmiyorduk. Ayrıca sadece ben çektim eşim çekmedi” dedi.

Kaynak : Havadis 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18