'Vizyonumuz iş hayatında sıfır can kaybı'

'Vizyonumuz iş hayatında sıfır can kaybı'

Çeler "Yasaların ağırlığını herkes üzerinde hissedecek"


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, yasaların ağırlığını herkesin üzerinde hissedeceği bir dönemin başladığını kaydederek, “Vizyonumuz iş hayatında sıfır can kaybı” şeklinde konuştu.

Bakan Çeler, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti.

Amca "Ziyaret sorunları çözme niyetini ortaya koyuyor"

Taşeronlar Birliği Başkanı Osman Amca, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Bu ziyaretin Bakan Çeler’in sorunları çözme niyetini ortaya koyduğunu kaydeden Amca, iş birliği halinde çalışmanın önemini vurguladı.

Çeler "Yasaların ağırlığını herkes üzerinde hissedecek

Konuşmasına ziyaretten hemen önce Lapta’da yaşanan iş kazasına değinerek başlayan Çeler, “İnsan hayatının bu kadar ucuz olmaması gerekir” dedi.

Bakan Çeler, yaralanan işçinin çalışma izni olmadığı bilgisi aldığını dile getirerek, sorumlular hakkında gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını kaydetti.

Ekmek parası için çalışan insanların bu şartlarda hayatlarını kaybetmesi ya da yaralanmasının kabul edilebilir olmadığını vurgulayan Çeler, “Bu işin peşini bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Yasaların ağırlığını herkesin üzerinde hissedeceği bir dönemin başladığını kaydeden Çeler, üzerlerine düşen her görevi yapacaklarını anlattı.

“Vizyonumuz iş hayatında sıfır can kaybı"

Elzem durumlar dışında pazar günleri inşaatlarda işçi çalışmayacağını kaydeden Çeler, işçilerin insani şartlarda çalıştırılmasını sağlamanın görevleri olduğunu dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, iş sağlığı ve güvenliği konusunda her türlü adımın atılacağını, gelen ihbarlara cevap verileceğini kaydederek, iş hayatında sıfır can kaybı vizyonuyla hareket edeceklerini anlattı.

Çeler, bu bağlamda eksik yasaların Meclis’e sunulacağını da sözlerine ekledi.

 
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18