Vadili'de cinsel saldırı iddiası

banner32

Vadili'de cinsel saldırı iddiası
banner23

Vadili’de üvey amcasının eşi F. A.’ya cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan zanlı H. D., dün yeniden Gazimağusa Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhinde bir gün daha tutukluluk emri verildi. Tutukluluk duruşmasında Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Bilal Yarıcıoğlu yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Yarıcıoğlu şahadetinde, zanlı H. D.’nin 29 Ağustos 2019 tarihinde saat 06.00’da Vadili’de üvey amcasının eşi olan F. A.’nın evinin kapısını açıp girdikten sonra yatak odasında yatağında yüzüstü yatan müştekinin sırt kısmını elleri ile okşayarak ve boyun kısmını öpmeye çalışarak cinsel saldırıda bulunduğu esnada F. A. tarafından fark edildiğini aktardı.

Müştekinin olayı fark etmesi üzerine yastık ile yüzünü kapayarak oradan ayrılan zanlının şikâyet üzerine tutuklandığını kaydeden Yarıcıoğlu, 3 günlük tutukluluk süresinde icraatları ile ilgili bilgiler aktardı.

Şikâyetçinin mesele ile ilgili ifade verdiğine değinen tahkikat memuru zanlının yüzünü görmese de konuşmasından, saçlarının uzunluğundan, vücut yapısından ve 16 yıldan beri tanıdığından dolayı zanlıyı rahatça teşhis ettiğini ifade ettiğini belirtti.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini, aleyhindeki suçlamaları kabul etmediğini, olay günü sabah saat 03.00’ ten sonra evine geldiğini ve dışarı çıkmadığı yönünde beyanı olduğuna değinen Yarıcıoğlu, birbirlerine 3-4 metre mesafede ikamet eden iki ailenin 30 yıldan beri aralarında gerginlik ve husumet olduğunu kaydetti. Bu konu ile ilgili poliste kayıtlarında şikâyetlerin olduğuna değinen tahkikat memuru, hafta sonu olması nedeniyle telefon dökümlerinin alınamadığı, gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin de yapılamadığına değinerek bir günlük ek süre talep etti. Daha sonra söz alan savunma avukatı, bir günlük tutukluluk emrine itiraz etmezken tahkikat memurunu soru yağmuruna tuttu.

Savunma avukatının “zanlının gönüllü ifadesinde aranan bir kişiden bahsediyorsunuz. Mesele ile ilgisi ne olabilir. Aralarında problemler olması ve polise yansımasına rağmen geceleyin bir evin kapısının açık olmasının nedeni ne olabilir. Ayrıca 3 günlük sürede almış olduğunuz ifadelerde şikâyetçi dışında zanlıyı suçlayıcı bir başka şahadet tespitiniz var mı?” soruları tahkikat memuru tarafından cevaplandı. Müşteki dışında henüz suçlayıcı bir şahadet olmadığını belirten tahkikat memuru, zanlının olay akşamı yanında bir bayan ile Gönyeli ve Hamitköy’ de eğlendikten sonra saat 03.00’ten sonra evine döndüğü, üzerinde kırmızı renk t-shirt bulunduğu, olay esnasında ise siyah renk giydiği yönünde kamera kayıtlarından tespit yapıldığını aktardı. Tahkikat memuru Yarıcıoğlu, kapının açık olması ile ilgili soruya karşılık ise, iki ailenin evlerinin yakın olması, yıllardan beri meydana gelen ve polis kayıtlarına da geçen husumet yanında şikâyetçinin eşinin sabah saat 05.45’te evden ayrılması olduğunu söyledi. Önündeki şahadeti değerlendiren yargıç Ayşen Toroslu, zanlının bir gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18