Üstel: "Ülke tanıtımlarında artık tüm ilçeleri ayrı ayrı tanıtacağız"

Üstel: "Ülke tanıtımlarında artık tüm ilçeleri ayrı ayrı tanıtacağız"
banner23

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Cittaslow üyeliği bulunan Yeniboğaziçi, Mehmetçik, Lefke, Geçitkale ve Tatlısu Belediye başkanlarını kabul etti.

Kabulde belediye başkanları adına konuşan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, dünyada 20 ülkeden 280 belediyenin Cittaslow’a üye olduğunu söyleyerek, ülkemizinde bu oluşumda yer almasının önemine vurgu yaptı.

Cittaslow’a üye olabilmek için 7 ana kriter olduğuna da değinen Sarıçizmeli, kültürünü koruyan, geliştiren ve bölge insanına daha güzel bir yaşam sunan Cittaslow felsefesinin ülke turizmine de yararlı olacağını söyledi.

 Cittaslow’a ilk olarak Yeniboğaziçi Belediyesi’nin üye olduğunu belirten Sarıcizmeli daha sonra Lefke, Mehmetçik, Geçitkale ve Tatlısu Belediyelerinin de üye olarak birliğe katıldığını vurguladı.

Cittaslow’a Tatlısu Belediyesi’nin de üye olması ile Kuzey Kıbrıs’ın üye belediye sayısının 5’e yükseldiğini dile getiren Sarıçizmeli, böylelikle birlikte temsiliyet hakkı kazandıklarını belirtti.

Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Komitesinin her yıl bahar ve güz dönemlerinde toplandığını anlatan Sarıçizmeli, en son toplantının Çin’de yapıldığını ve güz döneminde yapılacak olan toplantının KKTC’de yapılması yönünde karar üretildiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18