Üstel: Mayıs Ayının Sonuna Kadar Çift Aşılı Olan Kişilerin Ülkeye Gelmesi Sağlanacak

banner32

Üstel: Mayıs Ayının Sonuna Kadar Çift Aşılı Olan Kişilerin Ülkeye Gelmesi Sağlanacak
banner23

Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Koronavirüsün son durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Üstel, ekibiyle birlikte sektörlerle istişare içerisinde olduklarına dikkat çekerek, ülkenin tekrar kapanması taraftarı olmadıklarını belirtti.

“Bulaşın ne kadar önüne geçersek o kadar açılım yapacağız” ifadelerini kullanan Üstel, sektörleri hareket ettirmek için Koronavirüsün ‘hapsedilmesi’ gerektiğine vurgu yaptı.

Acil Durum Hastanesi’nde 54 kişinin Koronavirüs tedavi altında olduğunu ve 5 kişinin ise yoğun bakımda olduğunu aktaran Sağlık Bakanı Üstel, gidişatın iyi olduğunu dile getirdi.

Ünal Üstel, “Hedefimiz Haziran ayı içerisinde yavaş yavaş tüm kesimleri açmaktır” diyerek, yaz aylarında bu hastalığın hapsedilmesi gerektiğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Üstel, hedeflerinin 15 bin test sayısına ulaşmak olduğunu ve Koronavirüsün yayılımını engellemek istediklerinin de altını çizdi.

Türkiye’nin ve Güney Kıbrıs’ın şu anda tam kapanma sürecinde olduğuna işaret eden Ünal Üstel, ayın sonuna doğru çift aşılı olan kişilerin ülkeye gelmesini sağlayacaklarına dikkat çekti.

Koronavirüs aşılama süreci hakkında açıklamalarda da bulunan Sağlık Bakanı Ünal Üstel, 50 yaş ve üzeri yaş grubunun aşılama sürecinin bitmesiyle ülkenin nefes alacağını ve elde bulunan aşıların programlandığını aktardı.

Üstel, 11 Mayıs tarihine kadar 50 yaş ve üzeri kişilerin aşılanmasının tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti.

Kıbrıs Postası

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 10:33
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18