Ünal Üstel: "Bazı sorunlar bütçe imkansızlıkları nedeniyle giderilemedi"

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel, yollardaki ışıklandırmanın önemini işaret etti, bazı sorunların bütçe imkansızlıkları nedeniyle giderilemediğini, bu konuda bir takım iyileştirmeler yaptıklarını ve bunların bütçe görüşmeleri sonrasında tamamlanması için gerekli adımları atacaklarını kaydetti.

Ünal Üstel: "Bazı sorunlar bütçe imkansızlıkları nedeniyle giderilemedi"
banner23

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ünal Üstel mecliste yaptığı konuşmada, kısa bir dönem önce bakanlığı devraldığını söyleyerek, görevde bulunduğu süre içinde yollardaki bozuklukları ele aldıklarını kaydetti.

Göreve geldiği günden bu yana sorunların çözümü için yerel yönetimler ve belediye başkanları ile istişare ederek, işçi takviyesiyle çukurların doldurulmaya başlandığını anlatan Bakan Üstel, ileriki günlerde gerekli yolların restorasyonları için neler yapılabileceğinin değerlendirileceğini söyledi.

Öncelikli konun bu çukurların doldurulması olduğunu ve özellikle yağışlı günlerde tehlikelerin önüne geçilmesi olduğunu ifade eden Bakan Üstel, yollardaki ışıklandırma sorununun çözümlenmesi için de çalışmalara başlandığını belirtti. Girne-Lefkoşa yolundaki çalışmalar konusunda da bilgiler veren Bakan Üstel, bariyerler konusunda yapılan çalışmaları da aktardı. Bakan Üstel, diğer yollarda yaşanan sıkıntıları çözmek için çalışmaların devam ettiğini, istimlak nedeniyle, mahkeme sürecine giren yollar konusunun hızlıca çözümlenmesi için bir takım çalışmalar yapıldığını anlattı. Işıklandırmanın önemine işaret eden Bakan Üstel, bazı sorunların bütçe imkansızlıkları nedeniyle gerçekleştirilemediğini, bu konuda bir takım iyileştirmeler yaptıklarını ve bunların bütçe görüşmeleri sonrasında tamamlanması için gerekli adımları atacaklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18